OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Policistům ze Světlé nad Sázavou se podařilo krátce po činu dopadnout muže, který na železniční trati kradl měděná propojovací lana. Kriminalisté následně zjistili, že muž se takovýchto krádeží dopouštěl opakovaně a navíc se vloupal do několika rekreačních objektů. V současné době je pětatřicetiletý recidivista ve vazbě.

Ve čtvrtek 8. ledna po desáté hodině dopoledne přijali policisté světelského obvodního oddělení oznámení o podezřelém muži, který se pohybuje u železniční trati ze Světlé nad Sázavou na Prahu. Muže si v blízkosti zastávky Josefodol všiml zaměstnanec drah, který seděl v projíždějícím rychlíku. Podezřelý muž se před vlakem pokusil schovat. Policisté ihned vyjeli na místo, kde si v napadaném sněhu všimli čerstvých stop a zjistili, že tam chybí část propojovacích lan. Okamžitě začali po pachateli pátrat. V krátké době se jim muže podařilo vypátrat u železniční zastávky v Josefodole, zhruba 1,5 kilometru od místa krádeže. U sebe měl batoh s odcizenými lany. Policisté muže na místě zajistili a převezli na služebnu. Při prokázání totožnosti zjistili, že se jedná o pětatřicetiletého muže z Havlíčkobrodska, který byl již trestán za majetkovou trestnou činnost.

REKLAMA

Případ si poté převzali kriminalisté, kterým se muž doznal ke spáchání další trestné činnosti. V období od 17. října do svého zadržení opakovaně na různých místech havlíčkobrodského okresu odcizil z železničních tratí měděná propojovací lana, která zbavoval izolace a prodával ve sběrnách barevných kovů. Těchto krádeží se dopustil například v železniční stanici ve Světlé nad Sázavou, v blízkosti stanic Leština u Světlé, Pohled, Chotěboř a dalších. Uvedenými krádežemi způsobil škodu přes 270 tisíc korun.

Zadržený se ale doznal i k několika případům vloupání zejména do rekreačních objektů, a to v období od června loňského roku do letošního ledna. Jednalo se hlavně o chaty v okolí Havlíčkova Brodu a Světlé nad Sázavou. V těchto objektech hledal především potraviny a většinou odešel, aniž by z nich něco odcizil. Pouze ve dvou případech ukradl elektrické nářadí v celkové hodnotě bezmála deset tisíc korun. Na poškozených oknech a zařízení objektů způsobil majitelům škodu přes 13 tisíc korun.

Vyšetřovatel zahájil trestní stíhání muže, kterého obvinil z přečinů krádeže, porušování domovní svobody a poškození cizí věci. Soud akceptoval návrh na vzetí do vazby a muž byl eskortován do královéhradecké vazební věznice. V případě prokázání viny hrozí obviněnému trest odnětí svobody až na pět let.


Vysočina plná novinek a aktuálních informací

REKLAMA