Rada Kraje Vysočina dnes vyhlásila výběrové řízení na dodavatele rekonstrukce pavilonu 13 Nemocnice Havlíčkův Brod. Stavba, která by měla být zahájena na konci letošního roku a dokončena v polovině roku 2016, má tři roky nevyužívaný pavilon v areálu nemocnice přeměnit na odpovídající a moderní zázemí pro plicní oddělení a oddělení dlouhodobě nemocných.

„Oprava pavilonu ze 40. let minulého století bude hrazena z rozpočtu Kraje Vysočina. Nově zde bude umístěno více než pět desítek lůžek, z toho více než polovina pro oddělení dlouhodobě nemocných,“ uvedl náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast majetku Libor Joukl.

REKLAMA

Stavební úpravy pavilonu 13 jsou navrženy s ohledem na minimální zásahy do nosných i nenosných konstrukcí. Budova bude opatřena kontaktním zateplovacím omítkovým systémem, vyměněna bude střešní krytina, klempířské prvky. U objektu budou řešeny zpevněné plochy, příjezdové a přístupové komunikace včetně bezbariérové rampy, parkovací stání, část oplocení budovy atd.

Pavilon 13 Nemocnice Havlíčkův Brod

1. podzemní podlaží: šatny pro zaměstnance obou oddělení, sklady a archivy, vedení plicního oddělení a zákrokový bronchoskopický sál

1. nadzemní podlaží: jižní křídlo lůžková část, ambulantní část plicního oddělení

2. nadzemní podlaží: lůžková část stanice oddělení pro dlouhodobě nemocné

3. nadzemní podlaží: vedení oddělení dlouhodobě nemocných, archivy, prostory pro rehabilitaci a ergoterapii

Lůžková část plicního oddělení v 1. n. p. bude obsahovat předběžně 25 lůžek v jedno- až třílůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Lůžková část oddělení dlouhodobě nemocných ve 2. n. p. bude obsahovat, podle zatím dostupných informací, 26 lůžek v jedno- až třílůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením plus další čtyři lůžka vedená jako sociální.  Stávající vstupy do budovy zůstanou zachovány.

Realizace tohoto stavebního záměru vytváří v havlíčkobrodské nemocnici odpovídající prostorové a hygienické podmínky pro oddělení dlouhodobé péče i ambulantní a lůžkovou část plicního oddělení a současně přináší možnost pro uvolnění pavilonu 10 pro sociální účely. Umístění, resp. rozšíření domova pro seniory v areálu nemocnice se jeví jako výhodné i z důvodů využití synergických efektů – využití kapacity nemocniční kuchyně, prádelny a dostupnost lékařské péče.


 

REKLAMA