OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

policie autoOsmnáctiletý zloděj z Havlíčkobrodska, ačkoliv byl trestně stíhán pro krádež mědi, ukradl během vyšetřování čtyři kilometry kabelů. Agenturu Mediafax o tom v pátek informovala mluvčí policie Havlíčkův Brod Jana Mazourová.

Policie mladíka poprvé dopadla letos v červnu a ihned ho začala trestně stíhat. Jenomže na svobodě a toho zloděj náležitě využil. „Během vyšetřování však vyšlo najevo, že jmenovaný se opětovně dopustil dalších krádeží měděných lan na železnici, když v období druhé poloviny července a počátkem srpna nejméně v šesti případech odcizil z kolejiště u železniční stanice Pohled téměř čtyři měděných kabelů,“ uvedla Mazourová.

Zloděj ukradené kabely položil na koleje a nechal je přejet vlakem. Takto znehodnocené je pak prodával ve sběrně. „Poškozené společnosti způsobil škodu v celkové výši téměř 170 000 korun,“ doplnila Mazourová.

Kromě toho je mladík podle policie podezřelý i z přečinu porušování domovní svobody. „Počátkem září vnikl na pozemek u rekreační chalupy v obci Simtany, kde se vloupal do dílny a odcizil různé nářadí. Poté vypáčil vchodové dveře do chalupy, které poškodil, vnikl do vnitřních prostor a chalupu prohledal. Z verandy odcizil látkový batoh. Majiteli způsobil škodu ve výši nejméně 1000 Kč,“ řekla mluvčí.

Podruhé už policisté zloděje na svobodě nenechali. „Obviněný muž byl zadržen a umístěn do policejní cely. Rozhodnutím soudce Okresního soudu v Havlíčkově Brodě byl vzat do vazby a počátkem tohoto týdne eskortován do vazební věznice v Hradci Králové,“ dodala Mazourová.

REKLAMA

Zdroj: MEDIAFAX


Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informací

Praha a okolí plné novinek a aktuálních informací

Úspory energie sledujte na EnergyTV

Facebook i-Vysočina.cz

REKLAMA