OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Šakalí léta - instruktážní muzikál pro ty, co zapomněli a pro ty, co už nevědí

V bohatém výčtu děl mistrného vypravěče Petra Šabacha je možno naleznout spoustu zajímavých zpracování dobové nálady i reálií, které mapují zejména předrevoluční éru československého všedního života. Ale snad žádné z nich nevtrhlo mezi české diváky s takovou vervou jako filmově muzikálové zpracování povídky Šakalí léta z autorovy prvotiny Jak potopit Austrálii.

Číst dál...

Jihlava uctila 50 let od upálení Jana Palacha

V Den památky Jana Palacha, 16. ledna 2019, se na Masarykově náměstí uctila památka 50 let od jeho odvážného protestu. Květinu s trikolorou u památníku Evžena Plocka, který obdobný protest vyjádřil o tři měsíce později v Jihlavě, položili zástupci města i primátorka Karolína Koubová, která k přítomným promluvila.

Číst dál...

Studenti architektury prověří jihlavské historické domy

Jihlava se zapojí do projektu fakulty architektury Vysokého učení technického v Brně s názvem Jihlavské historické domy. Během šesti semestrů studenti vyšších ročníků provedou stavebně historický průzkum přibližně 30 domů v jihlavské Městské památkové rezervaci. Výsledkem budou návrhové studie využití.

Číst dál...

Zástupci vedení města Jihlavy převzali vodohospodářský majetek

Zástupci vedení města na začátku nového roku převzali vodohospodářský majetek s právem hospodaření v Jihlavě. Krajský úřad Kraje Vysočina a Ministerstvo zemědělství na návrh města zrušily povolení k provozování části jihlavských vodovodů a kanalizací dosavadnímu provozovateli – společnosti Vodárenská akciová společnost a. s.

Číst dál...

Jihlava: Zimáček zůstane otevřený

Do roku 2023 bude Jihlava mít novou multifunkční halu na místě stávajícího Horáckého zimního stadionu. Celková příprava a výstavba haly bude stát kolem 750 milionů korun, samotná demolice a stavba multifunkčního stadionu potrvá dva roky.

Číst dál...

REKLAMA