OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Videoklip o mladém muži, který se touží stát „čističem vody“, zvítězil v celorepublikovém kole soutěže projektu DOODPADU na téma „Co do kanalizace nepatří, aneb To fakt nevyčistíš“. Jeho autory jsou studenti 2. lycea Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické Kolín.

„Klip nás zaujal nejen vtipnou nadsázkou, ale i profesionálním zpracováním a krásným textem,“ řekl jednatel společnosti ENERGIE AG BOHEMIA Christian Hasenleithner.

REKLAMA

Soutěž určenou pro kolektivy vyhlásila letos na jaře společnost Energie AG Bohemia a její dceřiné společnosti (ČEVAK, VAK Beroun, VODOS Kolín, VHOS Moravská Třebová, AQUASERVIS Rychnov nad Kněžnou a VS Chrudim), které se zaměřují na provozování vodohospodářského majetku měst a obcí. V druhé polovině listopadu byli vyhlášeni vítězové jednotlivých regionálních kol, kteří postoupili do celorepublikového finále. Jeho výsledky byly vyhlášeny právě dnes v Českých Budějovicích u příležitosti Světového dne vody.

„Ztvárnění zadaného tématu záleželo jen na kreativitě a invenci studentů. Mohli vytvářet reklamní spoty, plakáty, krátká videa či cokoli jiného. Nejčastěji však středoškoláci sahali po kameře, je vidět, že jim je tento způsob předávání informací nejbližší,“ uvedl Jiří Paul, technický ředitel VAK Beroun a zároveň zástupce technického týmu skupiny ENERGIE AG BOHEMIA.

Porota složená ze zástupců společností, představitelů kultury, sportu a médií ve velkém finále hodnotila šest příspěvků, z toho tři pocházely od gymnazistů z Českých Budějovic, dva příspěvky byly z Berouna a jeden z Kolína. V rámci finálového dne mohly soutěžící kolektivy ještě ovlivnit názor poroty svou obhajobou, na kterou se připravily více než pečlivě.

doodpadu republika 19032015 2

2. lyceum Střední zdravotnické školy a VOŠ zdravotnické v Kolíně

Absolutními vítězi se nakonec stali studenti z Kolína, kteří si z Budějovic odvezli i šek na 50 tisíc korun, které využijí při organizaci svého maturitního plesu. Na druhém místě skončila 2.PB Střední zdravotnické školy Beroun se svým populárně naučným videem o předmětech, které skutečně do odpadu nepatří. Bronzová příčka patří domácím – 6.E z Gymnázia Jírovcova a jejich pohádce o kontejnerech. Ta se zároveň nejvíce líbila divákům, od kterých obdržela při hlasování na Facebooku více než 600 „liků“ a zvláštní cenu v podobě exkluzivní prohlídky českobudějovické čistírny odpadních vod.

doodpadu republika 19032015 1

Nejúspěšnější z jihočeských škol, Gymnázium Jírovcova, České Budějovice, 6.E

Cenu Agathy Christie získal detektivní příběh studentů septimy Česko-anglického gymnázia v Českých Budějovicích a Zvláštní cenu poroty BIGYVIZE studentů 6. A Biskupského gymnázia. Cena za kreativitu putuje do Střední odborné školy a Středního odborného učiliště v Berouně, kde místní cukráři a cukrářky vytvořili leporelo.

„U všech prací oceňujeme vtip a nadhled, s jakým tuto problematiku studenti ztvárnili. I to je důvod, proč jsme soutěž vyhlásili. Chtěli jsme, aby se na toto téma podívali nezaujatýma, mladýma očima a to se jim podařilo,“ řekl předseda představenstva společnosti ČEVAK a.s. Jiří Heřman.


O projektu DOODPADU

Vzdělávací program „DOODPADU aneb Co do kanalizace nepatří“ zahájila v letošním roce společnost Energie AG Bohemia a její dceřiné společnosti ČEVAK a.s., VaK Beroun, VHOS Moravská Třebová, VODOS Kolín, VS Chrudim a AQUA SERVIS Rychnov nad Kněžnou. Tyto společnosti se zaměřují na provozování vodohospodářského majetku měst a obcí. Kromě dodávek pitné vody zajišťují i čištění odpadních vod.

Toaleta není odpadkový koš! I to je jedno z klíčových témat, kterým se program DOODPADU zabývá. Tím, že něco vyhodíme nebo vylijeme do záchodu či dřezu, totiž problém nemizí, ale začíná. Kromě studentů středních škol se projekt DOODPADU věnuje žákům prvního stupně základních škol. Pro ně jsou připraveny výukové hodiny, kterými je provede animovaná postavička kocoura AGIho. Výukové hodiny si mohou ředitelé a učitelé objednat prostřednictvím www.doodpadu.cz.


Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informací

Vysočina plná novinek a aktuálních informací

REKLAMA