Partnerská města Liberec a Žitava společně připravují průvodce pro motorkáře. Jeho cílem je oslovit cestující motocyklisty a prezentovat jim příhraničí jako ideální destinaci na dovolenou s motorkou.

 

REKLAMA

V rámci česko-německého projektu „S motocyklem v příhraničí“ bude vydán tištěný průvodce, který bude obsahovat 10 tipů na výlet s motorkou po české straně hranice a 10 tipů po německé straně. České výlety začínají a končí v Liberci, ty německé pak začínají a končí v Žitavě.

Průvodce bude vydán v tištěném formátu B5, aby se vešel do cestovních tašek a byl tak praktickým pomocníkem na cesty. Každá trasa ale bude obsahovat svůj QR kód, přes který bude možné si ji stáhnout do navigace. Tištěný průvodce bude vydán v české, německé, anglické a polské jazykové mutaci. Obě města jej budou zdarma rozdávat v informačních centrech od konce června. K dispozici bude také on-line verze knihy, kterou zájemci najdou na webu www.visitliberec.eu.

V rámci projektu se také uskutečnil 4denní motopresstrip, na který byli pozváni zástupci odborných médií z Čech a Německa. Pozváni přijali novináři z časopisu MOTOHOUSE, MOTOCYKL nebo z on-line serveru www.motorkari.cz.

Projekt „S motocyklem v příhraničí“ je podpořen Evropskou unií z prostředku Evropského fondu pro regionální rozvoj z Programu spolupráce na podporu přeshraniční spolup

 

REKLAMA