V Mladé Boleslavi v současných tropických teplotách se stalo zalévání zeleně jednou z priorit. Kromě každodenního zalévání, které provádí po celém městě společnost Compag, začali na podnět primátora Raduana Nwelatiho pomáhat i dobrovolní hasiči z Podlázek. Ti ve čtvrtek dopoledne zalévali s pomocí své cisterny zeleň na třídě V. Klementa. Zároveň již město objednalo 200 speciálních zálivkových vaků. Prvních pět vaků již využívá při dodávání potřebné vláhy mladým stromům v Palackého ulici.

Dlouhotrvající parna a dramatický nedostatek vláhy nutí vedení města i společnost Compag k hledání co nejefektivnějšího zalévání zeleně. Prakticky denně či obden po celé léto zalévá Compag květinové výsadby v záhonech i květináčích, ale několikrát týdně i další výsadbu včetně mladých stromků. V druhé půlce srpna se k běžné zálivce s pomocí cisteren a kropících vozů přidá i přikládání zálivkových vaků k vybraným stromkům v dalších lokalitách.

S pokračujícím suchem ale bylo nutné zdokonalit systém zalévání i větších stromů. V jejich případě ale nepomůže pravidelná mírná zálivka, ale naopak je efektivnější v nepravidelném vícedenním odstupu vybrané stromy skutečně masivně zalít. Byly vybrány prioritní stromy  v historické části města i na sídlištích, které budou zalévány tímto způsobem.

REKLAMA
REKLAMA