U Krásné louky nedaleko řeky Jizery pokračuje výstavba nové loděnice s klubovnami, která vzniká na místě staré loděnice. Demoliční práce skončily na prahu léta a v současné době pokračuje stavba pilotů, na nichž bude stát další podlaží s klubovnami. "Jsem rád, že i přes to úmorně teplé počasí stavba pokračuje," řekl náměstek primátora Daniel Marek, který se přijel ve čtvrtek na stavbu podívat.
 
Stavba vzniká na místě, kde není žádný stín a je skutečně velmi náročné v sluneční palbě celý den pracovat. Ještě během srpna se dokončí piloty a začne stavba zastřešení přízemního podlaží s piloty. Ve spodním patře objektu bude prostor pro uskladnění lodí a také půjčovna lodí, kterou zde chce nově provozovat město. V horním patře by pak měly být čtyři klubovny plus zázemí, šatny, sprchy, sociální zařízení a centrální hala pro společné aktivity. Zázemí tam opět najdou vodní skauti, pionýři, vikingové a kroužek agility.

Po dobu výstavby nové budovy mají organizace, které tu sídlí, možnost scházet se v náhradních prostorách v klubovnách v Kollárově ulici u koupaliště, kde vznikly i dvě sdílené klubovny.

Přestože původně bylo v plánu dokončit stavbu loděnice v letošním kalendářním roce, komplikace s výběrovým řízením celou akci posunuly. Nicméně v příští sezóně už by měla být loděnice plně k dispozici, dokončení se plánuje v první polovině roku 2019.

REKLAMA
 
REKLAMA