deviant_burianPátrání po vrahovi a sexuálním deviantovi Janu Burianovi, který uprchl z bohnické psychiatrické léčebny, je stále neúspěšné. Policisté ale získali desítky tipů, které nyní prověřují, informovala ve čtvrtek Mediafax mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.

Dnes třicetiletý Burian je od roku 1999 v Bohnicích na nařízené ústavní ochranné léčbě, protože jako sedmnáctiletý zavraždil pětaosmdesátiletou ženu. "Muž se před dvanácti lety dopustil trestného činu vraždy, kdy přepadl v bytě v Praze pětaosmdesátiletou stařenku. Tu usmrtil s úmyslem ji následně okrást. Opakovaně ji škrtil a způsobil několik řezných ran na těle. Poté se ji pokusil ještě znásilnit. Za toto jednání byl odsouzen k trestu odnětí svobody na osm let s nařízenou sexuologickou léčbou," připomněla Kropáčová.

Z léčebny zatím nezjištěným způsobem utekl v noci z pondělí na úterý. Jde o jeho druhý útěk ze zdravotnického zařízení, poprvé uprchl krátce po zahájení léčby v roce 2006, ale policistům se jej podařilo po dvou dnech zadržet a vrátit zpět.

Nyní policisté podle mluvčí Kropáčové dostávají desítky tipů na výskyt hledaného muže z celé republiky. "Všechny policisté prověřují, ale zatím s negativním výsledkem," řekla mluvčí.

Burianovi po dopadení hrozí za maření úředního rozhodnutí trest v podobě zpřísnění režimu v léčebně.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA