V neděli 1. července proběhla v Synagoze Turnov vernisáž jedinečné výstavy „Sedmiramenný svícen“. Autoři výstavy byli spokojeni s atmosférou a účastí na vernisáži. Účastníci vernisáže odcházeli spokojeni.

 

REKLAMA

V úvodním slovu zazněla symbolika sedmiramenného svícnu, který je jedním z tradičních symbolů judaismu. V judaismu je sedmička i magickým číslem míru, úplnosti, celistvosti a dokonalosti. V rámci výstavy vystavuje sedm autorů, Ana a Dan Neamu (Rumunsko), Ludmila Dyakonchuk (Ukrajina /ČR), Monti Kubrik (ČR), Radek Skopec (ČR), Martin Šrámek (ČR) a Petr Lubomír Štícha (ČR). Jejich tvorbou se vzájemně prolíná realismus s mystikou genia loci a surrealismus s náboženskou mystikou vizionářů. Nádherný hudební doprovod zajistil pan Petr Kostka, učitel zdejší Základní umělecké školy a jedna jeho žákyně.

Výstava na ženské galerii  potrvá až do konce září a určitě si zaslouží Vaši pozornost.

Těšíme se na Vás a zveme i na další akce a to především: 22. 7. 2018 - Kaschauer Klezmer Band, koncert "Klezmer z Košic" a 25. 8. 2018 – Rejbele, koncert "Klezmer, jidiš a balkánské písně".  Oba koncerty jsou od  18 hodin.

12. 8. 2018 se synagoga Turnov zapojí do druhého ročníku celorepublikového projektu: Den židovských památek.

REKLAMA