Třicet studentů probudí divadelní hostinou středověký Helfenburk

divadlo_na_helfenburku_oldstarsNetradiční divadelní projekt pořádá pro návštěvníky hradu Helfenburk v červenci studentská umělecká skupina OLDstars.  Na rozlehlém nádvoří největší české středověké zříceniny připravuje HOSTINU NA HELFENBURKU. Kombinace jídla a rozmanitých kulturních zážitků pod širým nebem odstartuje v sobotu 16. července 2011 krátce po poledni.

Číst dál...

Měšťanský pivovar Strakonice mění název

pivoMěšťanský pivovar Strakonice, a.s. od prvního července mění název společnosti na DUDÁK – Měšťanský pivovar Strakonice, a. s.. Se změnou názvu dochází také k formální úpravě podpisových práv, kdy nově budou rozhodnutí podepisována dvěma členy představenstva.

Číst dál...

Rekonstrukce prvního stupně Základní školy Povážská je hotov

skolaPrvní etapa Základní školy Povážská ve Strakonicích je již hotova. Na stavbě probíhají drobné dokončovací práce. Montuje se nábytek, který dotváří konečnou podobu interiéru školy. Kolaudovat se bude již první týden v srpnu. Na žáky prvního stupně čekají novotou voníci barevné třídy, moderní jídelna i školní družina a multifunkční sálek.

Číst dál...

Na pouť do Radomyšli míří i pelhřimovské Muzeum rekordů

minimotorkaPřehlídku rekordů a kuriozit připravilo stejnojmenné pelhřimovské muzeum pro velkou Jihočeskou pouť, která se koná již tradičně v Radomyšli u Strakonic. Návštevníci nedělního programu se mezi 10. a 15. hodinou mohou těšit na instalaci exponátů z obří kuchyně (největší polévkový hrnec na světě má objem 2.300 litrů, obří čajová konvička 640 litrů ...), v programu vystoupí silák a několikanásobný rekordman Železný Zekon, muž zvaný Velká ruka, mistr bojových umění a také světová jednička ve fotbalovém driblování s nejrůznějšími druhy míčů - MVDr. Jan Skorkovský.

Číst dál...

V hradním safari ve Strakonicích se narodilo první hříbě

hbtko2V úterý 21. června krátce po půlnoci se ve strakonickém hradním safari narodilo první hříbátko shetlandského poníka. Chovatel František Lebeda pro novorozenou klisničku už vymýšlí jméno: „Protože se máma jmenuje Bobina a táta Kuba, mělo by jméno hříběte obsahovat obě začáteční písmena jmen rodičů. A tak mě napadla Boženka.“

Číst dál...

REKLAMA