Svitavy nezapomínají na své seniory

Pozvání na setkání jubilantů dne 10. 7. 2018 obdrželo třicetdevět seniorů, kteří v měsíci květnu a červnu oslavili 80, 85, 90 a více let. Dvanáct pozvaných seniorů se omluvilo a na posezení se starostou Davidem Šimkem a místostarostou Pavlem Čížkem na radnici přišlo šestnáct seniorů.

Číst dál...

Pivní slavnosti s výstavou veteránů

V sobotu 14. července proběhne na svitavském náměstí již sedmý ročník Pivních slavností, obohacený o výstavu historických vozidel. Pozvání přijalo 18 pivovarů a všechny se zúčastní soutěže o nejlepší pivovar, který vyberou návštěvníci slavností vhozením žetonů do hlasovacího válce svého favorita. Tři nejlepší pivovary budou kolem 19 hodiny vyhodnoceny a oceněny.

Číst dál...

František Matoušek oceněn za dlouhodobý přínos pro Moravskou Třebovou

Ve čtvrtek 17. května proběhlo v obřadní síni moravskotřebovské radnice slavnostní předání Ceny města za rok 2017. Z rukou starosty města ji převzal bývalý učitel, historik, fotograf a sportovní nadšenec František Matoušek. Stal se zároveň prvním oceněným, který obdržel novou podobu ceny – stříbrnou plaketu s jeho jménem a portrétem, doplněnou o pamětní listinu z ručně vyrobeného papíru.

Číst dál...

Gymnázium a obchodní akademie ve Svitavách se pravděpodobně sloučí

V úterý 20. března proběhlo na svitavské radnici jednání týkající se návrhu sloučení gymnázia a obchodní akademie ve Svitavách. Cílem změny je umožnit zachování oboru obchodní akademie a zároveň optimalizovat finanční prostředky. Návrh půjde do Rady Pardubického kraje ve středu 4. dubna 2018.

Číst dál...

REKLAMA