Sedmapadesátiletou majitelku firmy v uplynulých dnech policisté obvinili z podvodu.

Žena vlastní firmu na Uherskohradišťsku. Zabývala se prodejem nábytku a zaměstnávala několik lidí. Jenže přišla krize. Zákazníků najednou ubývalo, zboží leželo ve skladu a nájem za prostory se platit musel.

REKLAMA

Obviněná situaci začala řešit tím, že propustila zaměstnance. Poté dokonce musela najít nové a menší prostory pro prodejnu, ale ani to nestačilo. Jedinou naději viděla v tom, že si u bankovní společnosti vezme úvěr. Po zaplacení všech pohledávek přesto zůstávala finanční situace stejná, a tak se rozhodla vzít si půjčky také u nebankovní společnosti. Postupně se tím dostala do dluhového kolotoče.

Přestože měla žena nemalé problémy a věděla, že nemůže dostát svým závazkům, vybírala od zákazníků zálohy na objednaný nábytek. Peníze používala na umoření dluhů. „Ve spise evidujeme dvaačtyřicet poškozených, kteří nemají ani peníze, ani zboží. Škoda, kterou žena napáchala, je vyčíslena na bezmála šest set dvacet tisíc korun. Podle zákona může za mřížemi strávit dva až osm let,“ uvedla policejní mluvčí Milena Šabatová.

REKLAMA