Kriminalistům se podařilo zjistit informace, které je dovedly k pachateli dvou trestných činů z loňského podzimu ve Velkých Karlovicích. Muž si v sobotu vyslechl obvinění z trestných činů krádež a porušování domovní svobody.

Práce na dvou případech, které se staly loni ve Velkých Karlovicích, přinesla výsledek. Kriminalisté zjistili skutečnosti, které je dovedly k pachateli dvou vloupání. První případ se stal v období srpna a září, kdy se někdo po rozbití okna vloupal do chaty. V té nic neodcizil, jen ji užíval k přespání. Druhý případ se stal během noci na začátku loňského října. Pachatel vypáčil dveře od skladu dřevařské dílny, načež odtud zmizely křovinořez a motorová pila. Nářadí mělo hodnotu dvaadvacet tisíc korun.

REKLAMA

Nitky vedly ke čtyřiačtyřicetiletému muži z Karlovicka. Ten si tuto sobotu vyslechl obvinění z trestných činů krádež a porušování domovní svobody. Muž se policejnímu komisaři k činům doznal a uvedl, že v cizí chatě pouze několikrát přespal. Kradené zboží potom prodal za několik tisíc, které užil pro svou potřebu.

Za tyto trestné činy lze dle trestního zákoníku uložit až tříleté vězení.

REKLAMA