OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Zaměněné holčičky slaví své druhé narozeniny

zamena_deti_ikonaDvě rodiny z Vysočiny, které zná celá země, dnes čeká den, který jim navždy bude připomínat osudnou výměnu v třebíčské porodnici před dvěma lety. Jejich holčičky totiž oslaví své druhé narozeniny. Ty už v rodině Čermákových a u Libora Broži a Jaroslavy Trojanové oslavily o víkendu. A slavilo se nadvakrát. UVNITŘ ČLÁNKU NAJDETE ROZHOVORY S MATKAMI OBOU HOLČIČEK!

Číst dál...

Brněnský krajský soud chce o odškodném za záměnu dětí rozhodnout už v pátek

zamena_deti_ikona12 milionů korun. Takový je požadavek odškodného rodin, kterým vyměnili v třebíčské porodnici miminka. Částka, která je doposud nejvyšším požadovaným odškodněním v historii českých nemocnic je ale pro třebíčskou nemocnici nepřijatelná a nesouhlasí s ní. Případ tak skončil u krajského soudu v Brně. Ten chce už v pátek 30. ledna 2009 rozhodnout o odškodnění rodičů dětí, zaměněných koncem roku 2006 v třebíčské nemocnici. Sdělil to soudce při projednávání případu ve středu 22.října loňského roku. UVNITŘ ČLÁNKU NALEZNETE REPORTÁŽ Z PRVNÍHO SOUDNÍHO LÍČENÍ!

Číst dál...

SOUD O ODŠKODNÉ: Dnes má padnout konečný rozsudek za záměnu holčiček

zamena_deti_ikonaPrůlomový rozsudek se dnes očekává v Brně v případu záměny novorozenců v Třebíči. Rodiče zaměněných holčiček Verunky a Nikolky žádají po nemocnici celkem dvanáctimilionové odškodné. Částka, která je doposud nejvyšším požadovaným odškodněním v historii českých nemocnic je ale pro třebíčskou nemocnici nepřijatelná a nesouhlasí s ní. Nemocnice své pochybení přiznala a potrestala viníky, ale každé z rodin nabídla jen třista tisíc korun. Nikdo netuší, jaké odškodnění soudce Michal Ryška přizná. Jeho výše musí být ppodle zákona "přiměřená". nesmí mít pro nemocnici likvidační charakter. a vyplacení tak vysoké částky, jakou je 12 milionů, by nemocnici způsobilo velmi vážné problémy. Jasné je, že tento rozsudek bude pro českou justici klíčový. zatím není znám podobný případ. A tak stojí soudce Michal před těžkým úkolem, protože rozsudky v podobných případech se budou od toho dnešního odvíjet. Soud začal v děvet hodin. UVNITŘ ČLÁNKU NALEZNETE AKTUÁLNÍ VIDEO Z DNEŠNÍHO SOUDU! PRŮBĚŽNĚ AKTUALIZUJEME

Číst dál...

VIDEO: Třebíčská nemocnice má zaplatit za záměnu holčiček 3,3 milonu korun

V Brně dnes padl dlouho očekávaný rozsudek nad záměnou dětí v třebíčské porodnici z roku 2006. Třebíčská nemocnice zaplatí přes tři miliony korun. Libor Broža dostane 350 tisíc korun, Jaroslava Trojanová 700 tisíc, Nikola Veronika Brožová 150 tisíc, Jan Čermák 800 tisíc, Jaroslava Čermáková jeden milion a Veronika Nikola Čermáková 300 tisíc korun. UVNITŘ ČLÁNKU NAJDETE VIDEO Z CELÉHO VYHLÁŠENÍ ROZSUDKU V PŘÍPADU VÝMĚNY NOVOROZENCŮ.

Číst dál...

Páteční rozsudek o odškodném za záměnu dětí vyvolal mnohé otázky

Přestože v pátek padl dlouho očekávaný rozsudek o výši odškodného za záměnu dětí v třebíčské porodnici, vypadá to, že příběh dvou poškozených rodin snad nikdy nebude mít konec. Soud totiž při výši odškodného neměřil u obou rodin stejným metrem, jak mnozí předpokládali. Soudce se rozhodl manželům Čermákovým přisoudit o 900 tisíc víc než Liboru Brožovi a Jaroslavě Trojanové. Čermákovi tak dostanou 2,1 milionu korun a Libor Broža se svou partnerkou jen 1,2 milionu korun. Brožovi a Trojanové v jeho očích přitížilo, že si přivydělali vystupováním v televizích a otáleli s odhalením záměny, když už znali výsledek testu DNA.

Číst dál...

Zdravotní sestra, která možná může za záměnu holčiček, podala žalobu na nemocnici

Jedna ze zdravotních sester, která pravděpodobně vyměnila v třebíčské porodnici miminka, žaluje třebíčskou nemocnici. Podala k soudu v Třebíči žalobu na neplatnost své výpovědi, kterou od nemocnice dostala poté, co se přišlo na její možnou nedbalost. Nesouhlasí se svou výpovědí a rozhodla se proti ní bránit u soudu. Nemocnice si ale stojí za svým. Výpověď podle slov ředitele byla oprávněná. Sérii nedbalostí potvrdil i soud, který rozhodoval o odškodném. Přesné důvody žaloby ale bývalá zdravotní sestra odmítá komentovat. Zda tak dá soud za pravdu bývalé zdravotní sestře třebíčské porodnice, nebo nemocnici,  záleží teď na rozhodnutí soudu. Ten ale začne rozhodovat, až dostane spis od brněnského soudu o odškodném.

Zdravotní sestra propuštěná za záměnu se bránila proti výpovědi u soudu

U okresního soudu v Třebíči začalo v úterý soudní líčení s Nemocnicí Třebíč. Tu zažalovala zdravotní sestra Zdena Mládková propuštěná pro záměnu dětí v třebíčské porodnici. Sama Mládková je přesvědčená o tom, že povinnosti vyplývající z pracovní smlouvy neporušila a na záměně dětí neměla vinu. Vedení nemocnice ale stále na správnosti výpovědi trvá. Kontrolní komise třebíčské nemocnice i kraje po zveřejnění kauzy zaměněných dětí zjistily závažná pochybení na dětském oddělení Nemocnice Třebíč. Ředitel Petr Mayer tak za záměnu hočiček Nikolky a Verunky potrestal celkem sedm lidí. Advokátka Mládkové požaduje, aby soud očistil dobré jméno sestry Mládkové a to tak, že uznal výpověď z práce za neplatnou. Zda se tak nakonec jeden z možných viníků záměny opět vrátí do třebíčské porodnice rozhodne soud až příští týden. Konečný rozsudek má padnout v úterý 10.března 2009.

VIDEO: Sestra se brání proti výpovědi za záměnu

zamena_deti_ikonaU okresního soudu v Třebíči začalo v úterý soudní líčení s Nemocnicí Třebíč. Tu zažalovala zdravotní sestra Zdena Mládková propuštěná pro záměnu dětí v třebíčské porodnici. Sama Mládková je přesvědčená o tom, že povinnosti vyplývající z pracovní smlouvy neporušila a na záměně dětí neměla vinu. PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ ZE VČEREJŠÍHO SOUDU S VÝPOVĚDÍ ZDRAVOTNÍ SESTRY MLÁDKOVÉ.

Číst dál...

REKLAMA