OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Soud zamítnul žalobu sestry Mládkové propuštěné za záměnu dětí

zamena_deti_ikonaSoud dnes zamítnul žalobu zdravotní sestry Mládkové na Nemocnici Třebíč. V ní se domáhala neplatnosti výpovědi, kterou dostala v souvislosti se záměnou novorozenců v třebíčské porodnici. Zdravotní sestra Mládková byla jedna ze dvou sester, která dostala výpověd. Celkem nemocnice potrestala za záměnu dětí sedm zdravotníků. Soud vedly k rozhodnutí tři důvody. Jednak to, že si sestra nevšimla rozdílné váhy a hematomu po vakuoextraktoru u jedné z dívenek a také to, že nezkontrolovala popisky na stehnech holčiček a případně je znovu nezvýraznila. PODROBNOSTI SLEDUJTE VE VYSÍLÁNÍ INFORMAČNÍHO TELEVIZNÍHO KANÁLU VYSOČINY.

Číst dál...

Olomoucký soud snížil odškodné za záměnu dětí v třebíčské porodnici

zamena_deti_ikonaZáměna dětí v třebíčské porodnici se po roce vrátila před soud. Vrchní soud v Olomouci dnes projednával odvolání třebíčské nemocnice, která nesouhlasila s výší odškodného pro rodiny zaměněných holčiček Nikolky a Verunky. Krajský soud v Brně loni v lednu rozhodl, že nemocnice rodinám zaplatí 3,3 milionu korun odškodné. Ve středu ale olomoucký soud odškodné snížil na 3,2 milionu korun. O sto tisíc korun méně dostane otec, který na celou záměnu dětí přišel. UVNITŘ ČLÁNKU SI MŮŽETE NEJEN POSLECHNOUT TELEFONÁT NAŠÍ REDAKTORKY, ALE MŮŽETE ZDE I ZHLÉDNOUT VEŠKERÁ VIDEA SOUVISEJÍCÍ S PŘÍPADEM ZAMĚNĚNÝCH HOLČIČEK V TŘEBÍČSKÉ PORODNICI!

Číst dál...

V letošním ročníku soutěže Stavba Vysočiny dominovaly krajské projekty

Šest investičních akcí reprezentovalo v letošním roce investorské aktivity kraje Vysočina v soutěži Stavba roku. Čtyři ocenění odborné poroty pro krajské stavby svědčí o kvalitě projektů a profesionálně odvedené práci na krajských zakázkách. Cenu hejtmana letos obdržela za svou architektonickou podobu a stavební provedení nástavba administrativního zázemí firmy DAFE-PLAST Jihlava.

Číst dál...

Miss Vysočiny 2010 má svou vítězku

miss_vysocinyTitul Miss Vysočiny 2010 získala v sobotu 17. dubna v Kulturním domě ve Žďáru nad Sázavou sedmnáctiletá studentka hotelové školy Barbora Stuhlová. Odbornou porotu okouzlila především svou bezprostředností a volnou disciplínou a získala i titul Nejkrásnější dívka Vysočiny. První vicemiss se stala Ostravačka Lucie Klukavá a druhou vicemiss Alice Kocáková z Brna.

Číst dál...

Energy Globe Awards už znají své světové vítěze

energy_globe_ikonaGalavečer v africké metropoli Rwandy Kigali odtajnil vítězné projekty největší mezinárodní soutěže věnované projektům na úsporu energie a ochrany životního prostředí Energy Globe Award. Během slavnostního večera představili zástupci odborné poroty vítězní projekty ve všech pěti kategoriích. Slavnostní večer letošního vyhlašování světových vítězných projektů probíhal ve spolupráci s organizací UNEP a také za účasti premiéra Rwandy. Publikum v sále také z pěti vítězných projektů vybralo absolutního vítěze. Tím se nakonec stal projekt z kategorie Voda z Indie na propojení podzemní cisterny na dešťovou vodu, která zajistí hospodárné zásobování vodou obyvatele vesnice.

Číst dál...

DOŽIVOTÍ POTVRZENO: Nejvyšší soud zamítl dovolání heparinového vraha

heparin_tuba_ikonaNejvyšší soud v Brně zamítl dovolání bývalého zdravotníka Petra Zelenky odsouzeného na doživotí za vraždy heparinem v havlíčkobrodské nemocnici. Zelenka tak ztratil další naději, jak zvrátit doživotní trest. „Mohu potvrdit, že dovolání Petra Zelenky bylo zamítnuto, k důvodům se vyjadřovat nebudeme,“ řekl exkluzivně pro server i-vysočina.cz bez dalších podrobností mluvčí soudu Petr Knötig. Obhájce Zelenky Jan Herout o rozhodnutí soudu nevěděl. „Je to beznaděj a marnost,“ reagoval Herout. Dodal, že s rodinou Zelenky zváží další právní krok, kterým je ústavní stížnost. Otec Zelenky měl dnes vypnutý mobilní telefon. UVNITŘ ČLÁNKU MŮŽETE ZHLÉDNOUT VEŠKERÁ VIDEA SERVERU I-VYSOCINA.CZ SOUVISEJÍCÍ S PŘÍPADEM HEPARINOVÉHO VRAHA PETRA ZELENKY!

Číst dál...

EXKLUZIVNĚ: Nemocnice údajně neodhalila vzácné onemocnění. Pacient zemřel

marfanDosud neznámý anonym má na svědomí, že lékaři v havlíčkobrodské nemocnici čelí dalšímu policejnímu vyšetřování. Tentokrát jsou podezřelí z toho, že u pacienta, který zemřel, možná nepoznali vzácný Marfanův syndrom, s kterým se v Česku ročně narodí asi dvanáct lidí. Případ se týká rodiny z Havlíčkobrodska. Redakce zná její jméno i bydliště, ale nemůže ho zveřejnit. Rodina totiž využila nového zákona, který od 1. dubna zakazuje novinářům zveřejňovat jména obětí trestných činů bez jejich souhlasu, a na informace vedoucí k jejich identifikaci a ke zveřejnění nedala rodina souhlas. PŘÍPAD SLEDUJEME A PRŮBĚŽNE BUDEME PŘINÁŠET DALŠÍ ZAJÍMAVÉ INFORMACE, KTERÉ NAJDETE JEN NA STRÁNKÁCH ZPRAVODAJSKÉHO PORTÁLU I-VYSOČINA.CZ A VE VYSÍLÁNÍ INFORMAČNÍHO TV KANÁLU. VIDEA K PŘÍPADU NAJDETE UVNITŘ ČLÁNKU.

Číst dál...

REKLAMA