OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Knihovny v kraji představují nejlepší české dokumenty

Více než dvacet nejlepších českých dokumentárních filmů můžou od včerejška vidět registrovaní čtenáři tří knihoven Kraje Vysočina. Snímky režisérky Heleny Třeštíkové, Olgy Sommerové, Věry Chytilové, Miroslava Janka či Karla Vachka budou moci návštěvníci sledovat přímo na počítačových obrazovkách knihoven v Havlíčkově Brodě, Jihlavě a Třebíči až do června 2019. Snímek Jmenuji se Hladový bizon režiséra Pavla Jurdy se kromě běžné verze představí i s audiopopisem pro nevidomé.

Číst dál...

Nový školní rok mohou budoucí zdravotní sestry začít se stipendiem od Kraje Vysočina

 

Od září mohou studenti a studentky pomaturitních nelékařských zdravotnických oborů akreditovaných MŠMT opět požádat Kraj Vysočina o třicetitisícové studijní stipendium. Žádost musí být doplněna o návrh smlouvy o poskytnutí stipendia a o uzavření budoucí pracovní smlouvy s vybranou krajskou nemocnicí zřizovanou Krajem Vysočina, kde bude student po skončení studia stejný počet let, jako příjemce stipendia, pracovat. Sídlo školy, ani bydliště studenta nebo studentky nehraje roli.

Číst dál...

V Třebíči poměřili síly hasiči ze dvou krajů

Ve čtvrtek 14. června se v Třebíči uskutečnila společná Krajská soutěž v požárním sportu družstev Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje a Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina. Suverénně nejlepší výkon předvedlo soutěžní družstvo HZS Kraje Vysočina – územního odboru Třebíč, které získalo putovní pohár.

Číst dál...

VIDEO: Aktuální zprávy 15. 6. 2018

Kdy a od koho dostanou jména nedávno narozené tygří slečny z jihlavské zoo a jak to vypadá se stavbou Krajské knihovny Vysočiny, nejen to se dozvíte v dnešních zprávách.

Číst dál...

REKLAMA