OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Tříkrálové kasičky jsou sečteny. Lidé byli štědřejší než loni

Tradiční dopis s poděkováním za pomoc při realizaci Tříkrálové sbírky a celkovou částkou letošního výtěžku je právě rozesílán všem „tříkrálovým“ asistentům, představitelům spolupracujících měst a obcí a místním farnostem. Tříkrálová sbírka roku 2015 byla totiž uzavřena. Letošní výtěžek Oblastní charity Žďár nad Sázavou činil 2 645 194 korun, což je o 122 568 korun více než loni.

Číst dál...

Tři králové už pro letošek dokoledovali

Koleda letošní již patnácté Tříkrálové sbírky dozněla. Přes 1 700 koledníků se vrátilo zpět do svých domovů a celkem 458 kasiček putovalo na městské či obecní úřady, aby byly následně za dohledu úředníků postupně rozpečeťovány, peníze z nich sčítány a předány na účet Charity Česká republika, odkud budou následně rozděleny dle variabilního symbolu jednotlivým charitám.

Číst dál...

Na novou laparoskopickou věž dali dárci více než milion

Přes milion korun věnovaly novoměstské nemocnici města, obce a firmy z regionu na nákup nové laparoskopické věže na operační sály. Stará věž pořízená v roce 1999 již dosluhuje a tak musí být nahrazena novou. Operační laparoskopické věže jsou neodmyslitelnou součástí výbavy chirurgů. Jejich pomocí se operuje miniinvazivně - drobnými přístupovými řezy se do těla pacienta zavádí optická kamera i operační nástroje. Pro pacienta jsou miniinvazivní operace méně bolestivé s menší ztrátou krve, přinášejí méně komplikací a rovněž rychlejší rehabilitaci a návrat pacienta k normálnímu životu.

Číst dál...

Transformace křižanovského ústavu: O Vánocích se klienti už mohou zabydlovat v novém

Dvacet čtyři klientů Ústavu sociální péče Křižanov se těší z nového bydlení. Žít ve svém a podle svého budou ve městech Bystřice nad Pernštejnem a Velké Meziříčí. Na obou místech byly v rámci procesu transformace postaveny dva domy, každý o kapacitě šest osob. Slavnostní otevření a předání do užívání proběhlo v tomto týdnu.

Číst dál...

REKLAMA