OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

VIDEO: Prezident zapálil mladému hrdinovi svíčku a zasadil strom

Prezident Miloš Zeman se v pátek dopoledne přijel do Žďáru nad Sázavou poklonit statečnosti zavražděného studenta. Zastavil se u školy, kde k tragické události došlo, cestou do Nového Veselí, kam jel sázet dubovou alej. V pohnutí nad chlapcovou smrtí se rozhodl alej věnovat jeho památce. V pochmurném počasí, které vystihovalo smutnou náladu těchto dnů, pak prezident spolu s hejtmany, kteří se na Žďársko sjeli z celé republiky, dokončil sázení mladých dubů, jež budou ode dneška zdobit břeh Novoveselského rybníka.

Číst dál...

Inzulin zachraňuje životy pacientů již více než 90 let

Epidemie 21. století - tak se někdy hovoří o cukrovce neboli diabetu. Nejde přitom bohužel o nadsázku - už nyní se s diabetem v České republice léčí přes 800 tisíc lidí. Větu „Máte cukrovku“ každý rok slyší z úst lékaře kolem 16 000 nových pacientů. V diabetologické ambulanci v nemocnici v Novém Městě na Moravě, což je největší diabetologická ambulance v okrese Žďár nad Sázavou, je v současnosti léčeno zhruba 2 400 pacientů s diabetem a každoročně přibývá až 100 dalších. Téměř vždy se jedná o diabetes 2. typu.  Málo pohybu, obezita, nepravidelné jídlo, nadměrný stres – to vše jsou hlavní faktory ovlivňující masivní nárůst tohoto onemocnění.

Číst dál...

VIDEO: Šestadvacetiletá útočnice chtěla umřít. Zabila chlapce

Slzy a zděšení v očích studentů postávajících kolem školy - to byl obrázek z úterního dopoledne ve Žďáře nad Sázavou. Šestadvacetiletá útočnice z Ostravska tu na střední obchodní škole v Komenského ulici pobodala o deset let mladšího studenta. Ten zraněním podlehl. Dvě studentky a policistu zranila.

Číst dál...

Na řece Oslavě došlo k ekologické havárii. Jednalo se o taktické cvičení

K ropné havárii na řece Oslavě došlo v důsledku netěsnosti sváru na přepravním potrubí ropovodu Družba. Ropa unikla v prostoru přetnutí vodního toku mezi Velkým Meziříčím a obcí Mostiště. Na řece a v okolí se v akutním ohrožení ocitla tamější fauna a flóra. Ropné látky se dostaly do vodního toku a přiblížily se k jezu.

Číst dál...

Nemocniční park projde proměnou

Minulý týden začala v parku novoměstské nemocnice dlouho připravovaná revitalizace zeleně v celém areálu novoměstské nemocnice. „Projekt na dalších patnáct až dvacet let ošetří a zkvalitní zeleň v nemocnici, navíc dá celému areálu jednotný architektonický ráz,“ vysvětluje technický náměstek Vladimír Zelený.

Číst dál...

Několik vloupání na Žďársku má na svědomí muž z Pelhřimova. Je ve vazbě

Kriminalisté zahájili trestní stíhání devětačtyřicetiletého muže z Pelhřimova, který se v průběhu letošního roku dopustil několika vloupání do různých objektů na Žďársku. Muž se ke krádežím přiznal, v současné době je v souvislosti se soudním projednáváním jeho předchozí trestné činnosti umístěn v brněnské vazební věznici.

Číst dál...

Pro vážně zraněného motorkáře přiletěl vrtulník

V neděli před 13. hodinou vyslalo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina jednotku profesionálních hasičů ze stanice Velké Meziříčí k ohlášené dopravní nehodě osobního vozidla a motocyklu na komunikaci za Velkým Meziříčím ve směru na Stráneckou Zhoř (katastr obce Svařenov). Při střetu se vážně zranil motocyklista.

Číst dál...

REKLAMA