OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Na novou laparoskopickou věž dali dárci více než milion

Přes milion korun věnovaly novoměstské nemocnici města, obce a firmy z regionu na nákup nové laparoskopické věže na operační sály. Stará věž pořízená v roce 1999 již dosluhuje a tak musí být nahrazena novou. Operační laparoskopické věže jsou neodmyslitelnou součástí výbavy chirurgů. Jejich pomocí se operuje miniinvazivně - drobnými přístupovými řezy se do těla pacienta zavádí optická kamera i operační nástroje. Pro pacienta jsou miniinvazivní operace méně bolestivé s menší ztrátou krve, přinášejí méně komplikací a rovněž rychlejší rehabilitaci a návrat pacienta k normálnímu životu.

Číst dál...

Transformace křižanovského ústavu: O Vánocích se klienti už mohou zabydlovat v novém

Dvacet čtyři klientů Ústavu sociální péče Křižanov se těší z nového bydlení. Žít ve svém a podle svého budou ve městech Bystřice nad Pernštejnem a Velké Meziříčí. Na obou místech byly v rámci procesu transformace postaveny dva domy, každý o kapacitě šest osob. Slavnostní otevření a předání do užívání proběhlo v tomto týdnu.

Číst dál...

Ve Žďáru nad Sázavou zprovoznili modernizovanou linku na třídění odpadů

Modernizovanou halu na dotřiďování využitelných složek komunálního odpadu ve čtvrtek slavnostně spustili ve Žďáru nad Sázavou. Nově bude na lince možné třídit papír a lepenku, zařízení je vybaveno speciálním perforátorem PET lahví a velkokapacitním lisem. Jedná se o jednu z největších linek v Kraji Vysočina, poslouží pro spádovou oblast s takřka 120 tisíci obyvateli.

Číst dál...

Krajské zastupitelstvo opakovaně rozhodovalo o prodeji Sanatoria Buchtův kopec

Krajští zastupitelé na svém posledním letošním jednání opakovaně rozhodovali o prodeji nemovitostí areálu bývalého Sanatoria Buchtův kopec v katastru obce Daňkovice. Léčebna pro dlouhodobě nemocné a pro pacienty s respiračními chorobami byla na konci roku 2011 uzavřena, Kraj Vysočina ji nabídl jako zbytný majetek k prodeji. Společnost, která v září letošního roku projevila ve výběrovém řízení o sanatorium zájem, neuhradila v termínu sjednanou kupní cenu. Zastupitelstvo Kraje Vysočina proto rozhodlo o prodeji dalšímu zájemci v pořadí dle předloženého návrhu. V nejbližší době bude s kupujícím zahájeno jednání o uzavření kupní smlouvy.

Číst dál...

Na Žďársku shořela roubenka za dva miliony korun

Čtyři jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů zasahovaly v pátek po půl druhé ráno u rozsáhlého požáru roubenky ve Svratce, místní části Moravská Svratka na Žďársku. Při požáru ani samotném zásahu nebyl nikdo zraněn. Majitel předběžně vyčíslil vzniklou škodu na dva miliony korun. Okolnosti vzniku požáru jsou předmětem vyšetřování.

Číst dál...

VIDEO: Za vybržďování na dálnici dostal řidič přísný trest

Trest odnětí svobody v trvání šesti let nepodmíněně, zákaz činnosti řízení motorových vozidel na čtyři roky a propadnutí osobního vozidla Škoda Superb – takový trest padl před několika dny u Krajského soudu v Brně za vybržďování na dálnici D1. Rozsudek dosud není pravomocný.

Číst dál...

Žďár nad Sázavou už má jasno o radniční koalici

V úterý ve večerních hodinách, po dlouhém vzájemném vyjednávání, dospěly týmy ŽĎÁR-ŽIVÉ MĚSTO, KDU-ČSL, ANO 2011 a ODS ke vzájemné shodě a rozhodly se podepsat memorandum o budoucí koalici. Sociální demokraté, kteří měli v minulém období starostku, tak končí v opozici.

Číst dál...

REKLAMA