Velmi se prodražil sobotní nákup ženě z Rožnovska. S peněženkou ji zmizely i platební karty i jejich PIN. Zloděj stihl několik výběrů.

V sobotu dopoledne vyrazila třiapadesátiletá žena z Rožnovska za nákupy do Valašského Meziříčí. U jednoho z nákupních center si vyzvedla nákupní vozík. Kabelku po uzavření zipu pověsila na tento vozík a začala s nákupem. Vybírala si zboží a ne vždy měla kabelku zcela pod kontrolou. Při ukládání jedné s položek nákupu do vozíku si všimla, že zip na kabelce je otevřený. Zjistila, že ji v kabelce chybí peněženka. Ihned oslovila obsluhu.

REKLAMA

V peněžence měla žena své osobní doklady, platební karty, hotovost a stravenky. Měla tam ale i vypsané PIN ke kartám. A této skutečnosti zloděj využil a než stačila karty zablokovat, provedl z různých karet celkem čtyři výběry, dohromady sedmnáct tisíc korun.

Ženě tak vznikla celková škoda za více jak devatenáct tisíc korun. Policisté nadále zjišťují informace, které by je dovedly k pachateli trestného činu krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Při nákupu a používání platebních karet by měli lidé dodržovat některá pravidla a být opravdu obezřetní. Pokud nosím platební kartu při sobě, neměl by být u ní její PIN. Kartu nedávám z rukou a při platbě ji mám stále na očích. Případné odcizení nebo ztrátu ihned hlásím a kartu zablokuji.

REKLAMA