V roce 2018 zaplatí obyvatelé Zlínska za vodné a stočné 85,71 Kč za kubický metr, což je o korunu méně než v roce 2017. Cena tedy klesne o více než procento v době, kdy inflace dlouhodobě přesahuje dvouprocentní hranici. Portálu Naše voda to oznámil Svatopluk Březík, předseda představenstva VaK Zlín. 

„Cenu vodného a stočného se nám díky rostoucí efektivitě a vyjednávání se společností Moravská vodárenská, která provoz vodárenství zajišťuje, daří držet na příznivé úrovni. Konečnou cenu pro obyvatele Zlína jsme dostali na úroveň roku 2014,“ hodnotí pokles ceny vodného a stočného předseda představenstva VaK Zlín Svatopluk Březík. „Snížení ceny si cením o to víc, že se nám ho podařilo dosáhnout v době, kdy průměrné ceny zboží i služeb dlouhodobě rostou,“ dodává Březík. 

Vodné a stočné se na fakturované ceně podílí téměř stejným dílem. Vodné, tedy platba za dodávku kubického metru pitné vody, je pro rok 2018 nastaveno na hodnotu 37,74 Kč bez DPH. Stočné, které představuje platbu za odvedení a vyčištění kubického metru odpadní vody, pak na 34,53 Kč. Výrazný vliv na konečnou cenu vodného a stočného má rovněž sazba daně z přidané hodnoty, jež pro rok 2018 činí 15 %. Cenu pro konečného spotřebitele zvyšuje o více než 11 korun. 

REKLAMA
REKLAMA