Zájmem každého majitele bazénu je mít průzračnou vodu bez jakýchkoliv nečistot. Jak na to, poradí následující řádky.

Zaručenou cestou pro dosažení stoprocentně kvalitní vody a rychle napuštěného bazénu je dovoz vody cisternou od společnosti MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ. Máte-li zájem objednat si napuštění bazénu pomocí autocisterny, informace o této službě získáte na webových stránkách www.smv.cz v rubrice Služby nebo na zákaznických linkách společnosti.

REKLAMA

Při použití vodovodní přípojky musíte počítat se skutečností, že volba tohoto způsobu napuštění bazénu zapříčiní nárazové změny hydraulických poměrů ve vodovodní síti. To způsobuje uvolňování usazenin z vnitřních stěn vodovodního potrubí a dochází tak k zakalení vody.

Kromě zakalení vody může dojít i k poklesu tlaku v síti a tyto problémy se mohou současně projevit i u jiných odběratelů. Majitel bazénu si tak může nejen napustit zakalenou vodu přímo do bazénu, ale navíc může způsobit zakalení vody i svým sousedům.

Pokud se přesto rozhodnete pro použití vodovodní přípojky k napuštění svého bazénu, hlavně napouštějte pomalu a mimo špičku, raději v noci nebo během poledních hodin. Ale ani tento postup Vás nemusí ochránit před napuštěním zakalené vody.

REKLAMA