OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Po půlnoci vyjeli hasiči k požáru rodinného domu na Havlíčkobrodsku. Uvnitř vyhořelého domu našli mrtvého člověka.

 

REKLAMA

Šestadvacet minut po půlnoci byl ve čtvrtek na linku tísňového volání Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina ohlášen požár rodinného domu v Kraborovicích, místní části Úhrov. K požáru vyjely jednotky profesionálních hasičů ze stanic Chotěboř, Havlíčkův Brod, Jihlava a Seč (Pardubický kraj) společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Golčova Jeníkova, Habrů, Malče, Uhelné Příbrami a Nové Vsi u Chotěboře. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu.

V době příjezdu prvních jednotek na místo události byla převážná část rodinného domu v plamenech. Záhy se začaly bořit vnitřní konstrukce domu a propadla se střecha. Hasiči na likvidaci požáru nasadili několik vodních proudů. Dostat plameny pod kontrolu se zasahujícím jednotkám podařilo až po téměř třech hodinách intenzivního hašení. Uvnitř domu hasiči našli ohořelé mužské tělo. Příčinou úmrtí se zabývají policisté.

Jednotky rozebraly požárem zasažené konstrukce domu a dohasily jednotlivá ohniska hoření. Požárem zasažené věci vynosili hasiči před dům.

Majetková škoda vzniklá požárem byla předběžně vyčíslena na částku tři miliony korun. „Na místě v tuto chvíli pracují naši vyšetřovatelé, kteří intenzivně zjišťují příčinu vzniku požáru,“ doplnila mluvčí hasičů Petra Musilová.

Na Vysočině se jedná v letošním roce v pořadí již o druhý požár, který si vyžádal lidský život. V únoru při požáru v rodinném domě v obci Jamné na Jihlavsku zemřel muž. 


Vysočina plná novinek a aktuálních informací

Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informací

 

REKLAMA