Jablonec se zapojil do soutěže s názvem Hejbni s elektrem pro lepší život. K zapojení do prvního ročníku sběrové soutěže oslovil kolektivní systém pro sběr a recyklaci vysloužilého elektra ELEKTROWIN všechna statutární města v České republice.

 

REKLAMA

Soutěž byla zahájena 1. dubna letošního roku, výsledky organizátoři vyhodnotí po jeho skončení 31. března 2019.

Principem soutěže je vybrat na území města co nejvíce vysloužilých elektrospotřebičů. Vítězové obdrží od společnosti ELEKTROWIN finanční odměnu, kterou mohou využít pro své aktivity v oblasti odpadového hospodářství.

„Zapojená města budou soutěžit o největší celkové množství elektrospotřebičů odevzdaných prostřednictvím sběrných dvorů na jejich území,“ vysvětluje Jan Marxt ze zákaznického oddělení společnosti ELEKTROWIN. „Aktivně tím přispějí k ochraně životního prostředí, navíc mohou získat jednu z finančních výher,“ dodává.

Soutěží se ve třech kategoriích: první (A) je určena městům od 40 000 do 89 999 obyvatel, druhá (B) nad 90 000 obyvatel. Třetí kategorie se jmenuje „Skokan roku“. Jablonec se tedy utká s dalšími statutárními městy v kategorii A, skokanem roku se může stát bez ohledu na počet obyvatel.

Kritériem hodnocení je hmotnost zpětně odevzdaného elektrozařízení přepočtená na jednoho obyvatele města.

První tři města v kategoriích A a B získají odměny ve výši 60, 40 a 25 tisíc korun, Výše odměny u kategorie „Skokan roku“ činí 50 tisíc Kč. Odměny bude možné využít na podporu dalších aktivit a projektů ve vítězných městech.

„Zpětný odběr elektrozařízení a především jeho další recyklace v této době nabývá stále většího významu,“ vzkazuje obyvatelům a vedení statutárních měst předseda představenstva ELEKTROWIN a.s. Roman Tvrzník. „Věříme, že aktivní účast v soutěži statutárních měst bude přínosem i zábavou pro obě strany,“ dodává.

REKLAMA