Obnova parků letos přijde téměř na 4 miliony

V letošním roce dojde v Jablonci nad Nisou k obnově parků za zhruba 3,7 milionu korun. Jako první přišel na řadu park na roku ulic Palackého a Dvořákova, následovat bude park pod divadlem a v ulici Pod Baštou. Vedle toho se dokončují práce na zeleni v zahradách ve třech mateřských školách a je připravený projekt na obnovu zeleně na okružní křižovatce u Zeleného stromu.

Číst dál...

Pomozte ,,hejbnout" s elektrem

Jablonec se zapojil do soutěže s názvem Hejbni s elektrem pro lepší život. K zapojení do prvního ročníku sběrové soutěže oslovil kolektivní systém pro sběr a recyklaci vysloužilého elektra ELEKTROWIN všechna statutární města v České republice.

Číst dál...

Jablonec zprostředkuje dotaci na památky

Majitelé kulturních památek mohou žádat o dotaci na jejich obnovu. Žádosti o zařazení do Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón na rok 2019 přijímá odd. dotací jabloneckého magistrátu od 9. července do 27. září.

Číst dál...

V Jablonci nad Nisou přibývají podzemní kontejnery

Podzemní kontejnery jsou dnes běžnou součástí městských systémů sběru odpadu. V Jablonci nad Nisou jsou aktuálně čtyři stanoviště s podzemními kontejnery na tříděný odpad - v Arbesově ulici ve Mšeně, v Palackého ulici u letního kina, na tržnici u autobusového nádraží a nově i v Soukenné ulici u veřejných toalet.

Číst dál...

Požadavek na referendum prošel

Magistrát města Jablonec nad Nisou provedl zákonnou kontrolu podpisů uvedených na petici za uspořádání místního referenda za odstranění výherních hracích přístrojů, videoloterních terminálů a dalších loterií z Jablonce nad Nisou. Petice obsahuje potřebný počet podpisů a návrh bude předložen zastupitelům 19. října 2017.

Číst dál...

REKLAMA