OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

VIDEO: Zprávy 9.1.2020

V Třebíči se rodí nejčastěji Elišky a Tomášové, na Vysočině se začínají likvidovat vánoční stromky a obchvat Kámena by měl být v dubnu hotový. O tom všem v čtvrtečních zprávách.

Číst dál...

VIDEO: Zprávy 8.1.2020

Policisté byli oceněni za záchranu života, ZOO Jihlava je nejoblíbenějším cílem turistů v Kraji Vysočina a bruslení na náměstí v Jihlavě bude pokračovat až do 2.února. Více ve středečních zprávách.

Číst dál...

VIDEO: Zprávy 7.1.2020

Prvním narozeným miminkem v kraji byla Verunka, Jihlavská radnice poprvé vydala Ježkovy oči a pouze některé sjezdovky v kraji jsou v provozu. O tom všem v úterních zprávách.

Číst dál...

VIDEO: Zprávy 6.1.2020

Úvod týdne na Vysočine bude studený, Tři králové opět vyšli do ulic a Jihlava uvažuje o alternativním způsobu oslav nového roku. Více v pondělních zprávách.

Číst dál...

Kraj letos poslal hasičům více než 27 miliónů korun, příští rok to bude víc

Těsně před koncem roku 2019 lze ze statistik Kraje Vysočina vyčíst kolik bylo uvolněno z rozpočtu na podporu profesionálních i dobrovolných hasičů na území Vysočiny. Nejvyšší položku ze souhrnného výdeje 27,6 miliónu korun představuje spolufinancování Kraje Vysočina při nákupu dopravních automobilů pro vybavení jednotek požární ochrany obcí. V letošním roce o krajskou spoluúčast požádalo 36 obcí a kraj uvolní více než 11,3 miliónu korun. Zbytek pokryje státní dotace a podíly obcí,“ popisuje tok krajských peněz náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast ekonomiky a majetku Martin Kukla. 8,7 miliónů korun bylo určeno pro profesionální sbor k posílení investic pro rozvoj profesionálních jednotek a vypracování projektové dokumentace na stavbu nové výjezdové stanice v Jihlavě.

Číst dál...

Představení kompromisního řešení spojení Jemnice, Moravských Budějovic, Jaroměřic nad Rokytnou, Hrotovic s Brnem. Kraj podporuje navrženou přestupovou variantu projednanou s obcemi

Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek se 16. prosince 2019 sešel se starosty některých měst a obcí ležících na trase původní autobusové linky 340801 Dačice – Jemnice – Moravské Budějovice – Brno, která skončila 14. prosince 2019. Historicky vedenou linku provozovanou v komerčním režimu dopravce před pěti lety odmítl provozovat bez dotací obcí. Aby váha nákladů se zajištěním linky nebyla pouze na obcích, souhlasil Kraj Vysočina, že část spojů této linky vedoucích po území regionu pomůže doplatit. O budoucí vedení linky přes tři kraje nemají sousední regiony zájem, kompromisní řešení navržené vysočinskými starosty bude mít v rukou Jihomoravský kraj, který musí souhlasit s „kosmetickým“ prodloužením linek do Ivančic a Moravského Krumlova.

Číst dál...

Hnízdění orlů mořských na Vysočině v roce 2019

V letošním roce bylo v Kraji Vysočina ornitology dohledáno 13 hnízd orla mořského. Ve čtyřech případech se orli úspěšně zahnízdili a na svět přivedli vždy po dvou mláďatech, v jednom případě se rodičům podařilo vyvést jedno orlí mládě. Na osmi hnízdech bylo hnízdění neúspěšné. Minimálně ve čtyřech případech bylo hnízdění neúspěšné z důvodu netolerance ze strany lidí (otravy, přímá likvidace, rušení). „Množství dalších pravidelně pozorovaných ptáků, tedy osmi párů a šesti jedinců, nasvědčuje o existenci dalších nenalezených hnízd,“ říká radní Kraje Vysočina pro oblast životního prostředí a zemědělství Martin Hyský.

Číst dál...

Hejtman Jiří Běhounek v čele Asociace krajů ČR

Na včerejším jednání hejtmanů krajů ČR v Rychnově nad Kněžnou byl pověřen vedením Asociace krajů ČR její dosavadní 1. místopředseda hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. Od prvního ledna 2020 tak vystřídá ve vedení asociace dosavadní předsedkyni rady Janu Mračkovou Vildumetzovou. „Velmi vítám shodu na tom, že Radu Asociace krajů povede do konce 5. volebního období Rady Asociace krajů pan hejtman Běhounek. Považuji jej za velmi respektovanou osobnost, která si vydobyla uznání nejen na krajské úrovni, ale i při svém působení v Poslanecké sněmovně,“ uvedla končící předsedkyně Jana Mračková Vildumetzová.

Číst dál...

REKLAMA