OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Energy Globe Awards už znají své světové vítěze

energy_globe_ikonaGalavečer v africké metropoli Rwandy Kigali odtajnil vítězné projekty největší mezinárodní soutěže věnované projektům na úsporu energie a ochrany životního prostředí Energy Globe Award. Během slavnostního večera představili zástupci odborné poroty vítězní projekty ve všech pěti kategoriích. Slavnostní večer letošního vyhlašování světových vítězných projektů probíhal ve spolupráci s organizací UNEP a také za účasti premiéra Rwandy. Publikum v sále také z pěti vítězných projektů vybralo absolutního vítěze. Tím se nakonec stal projekt z kategorie Voda z Indie na propojení podzemní cisterny na dešťovou vodu, která zajistí hospodárné zásobování vodou obyvatele vesnice.

Číst dál...

DOŽIVOTÍ POTVRZENO: Nejvyšší soud zamítl dovolání heparinového vraha

heparin_tuba_ikonaNejvyšší soud v Brně zamítl dovolání bývalého zdravotníka Petra Zelenky odsouzeného na doživotí za vraždy heparinem v havlíčkobrodské nemocnici. Zelenka tak ztratil další naději, jak zvrátit doživotní trest. „Mohu potvrdit, že dovolání Petra Zelenky bylo zamítnuto, k důvodům se vyjadřovat nebudeme,“ řekl exkluzivně pro server i-vysočina.cz bez dalších podrobností mluvčí soudu Petr Knötig. Obhájce Zelenky Jan Herout o rozhodnutí soudu nevěděl. „Je to beznaděj a marnost,“ reagoval Herout. Dodal, že s rodinou Zelenky zváží další právní krok, kterým je ústavní stížnost. Otec Zelenky měl dnes vypnutý mobilní telefon. UVNITŘ ČLÁNKU MŮŽETE ZHLÉDNOUT VEŠKERÁ VIDEA SERVERU I-VYSOCINA.CZ SOUVISEJÍCÍ S PŘÍPADEM HEPARINOVÉHO VRAHA PETRA ZELENKY!

Číst dál...

EXKLUZIVNĚ: Nemocnice údajně neodhalila vzácné onemocnění. Pacient zemřel

marfanDosud neznámý anonym má na svědomí, že lékaři v havlíčkobrodské nemocnici čelí dalšímu policejnímu vyšetřování. Tentokrát jsou podezřelí z toho, že u pacienta, který zemřel, možná nepoznali vzácný Marfanův syndrom, s kterým se v Česku ročně narodí asi dvanáct lidí. Případ se týká rodiny z Havlíčkobrodska. Redakce zná její jméno i bydliště, ale nemůže ho zveřejnit. Rodina totiž využila nového zákona, který od 1. dubna zakazuje novinářům zveřejňovat jména obětí trestných činů bez jejich souhlasu, a na informace vedoucí k jejich identifikaci a ke zveřejnění nedala rodina souhlas. PŘÍPAD SLEDUJEME A PRŮBĚŽNE BUDEME PŘINÁŠET DALŠÍ ZAJÍMAVÉ INFORMACE, KTERÉ NAJDETE JEN NA STRÁNKÁCH ZPRAVODAJSKÉHO PORTÁLU I-VYSOČINA.CZ A VE VYSÍLÁNÍ INFORMAČNÍHO TV KANÁLU. VIDEA K PŘÍPADU NAJDETE UVNITŘ ČLÁNKU.

Číst dál...

SLEDUJEME: Rodina se už spojila s odborníkem na Marfanův syndrom

marfanSledujeme osud rodiny z Havlíčkobrodska, která žije již několik týdnů ve strachu, že jejich milované dítě trpí vážným onemocněním, takzvaným Marfanovým syndromem, na který možná zemřel její otec. O případu jsme vás informovali jako první. Případ vyšetřuje policie na základě informací od zatím neznámého anonymu, který tvrdí, že lékaři včas nerozpoznali u pacienta vzácné onemocnění a ten zemřel na popraskání aorty. Nemocnice se brání, že lékaři postupovali správně, a odmítá také tvrzení rodiny, že jí neumožnila vstup do zdravotnické dokumentace. Podle mluvčí nemocnice o to rodina nepožádala. Nemocnice provedla vnitřní šetření a tím neprokázala žádné pochybení. NAŠI REPORTÉŘI RODINĚ, KTERÁ SI NEPŘEJE ZVEŘEJNIT SVOU IDENTITU, PŘEDALI KONTAKT NA ODBORNICI DIAGNOSTIKUJÍCÍ MARFANŮV SYNDROM. RODINA SE S NÍ UŽ SPOJILA.

Číst dál...

REKLAMA