OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

EXKLUZIVNĚ: Česko zahájilo jednání o vydání vraha Antonína Nováka na Slovensko

novak_simanek_ikonaSlovák Antonín Novák, který zavraždil devítiletého Jakuba Šimánka z Havlíčkova Brodu, má šanci, že bude vydán do své vlasti, kde by si měl odpykat doživotní trest. Česká strana před necelým měsícem zaslala rozsudek a žádost o převzetí do výkonu trestu odsouzeného Nováka slovenskému ministru spravedlnosti. V souladu s mezinárodní úmluvou Rady Evropy by tak mělo Slovensko zahájit řízení o uznání českých rozsudků, takzvané řízení o uznání cizozemského rozsudku. „Oficiální výsledek tohoto řízení bude zaslán českému ministerstvu spravedlnosti, které ho vyhodnotí,“ uvedla mluvčí Ministerstva spravedlnosti ČR Veronika Ludvíková. „Ať je klidně vydán, ale Slovensko musí dát záruky, že ho za deset let nepustí na svobodu,“ vyjádřil se k chystanému vydání otec zavražděného Jakuba Šimánka Hynek Blaško. UVNITŘ ČLÁNKU SE V NĚKOLIKA VIDEÍCH PODÍVEJTE NA PRŮŘEZ TRAGICKÝM PŘÍBĚHEM JAKUBA ŠIMÁNKA A JEHO MATKY HANY!

Číst dál...

EXKLUZIVNĚ: Jakubovice a Golčův Jeníkov se přou o střed republiky

pupik_evropy_ikonaKde vlastně leží střed České republiky? Obec Jakubovice a město Golčův Jeníkov na Havlíčkobrodsku, které jsou od sebe vzdušnou čarou asi dva a půl kilometru, v tom mají jasno. V Jakubovicích říkají, že střed republiky je u nich. Jenže to samé tvrdí i v Golčově Jeníkově. A to i přesto, že geometrický střed republiky leží podle posledních měření v Číhošti u Ledče nad Sázavou. „Nejsme jen středem naší země, ale také pupíkem Evropy,“ je přesvědčen Jaroslav Kreibich z Jakubovic.  Podle něj přišli Jakubovice s touto informací již před pěti lety, kdy prohlásili Jakubovice za Pupík Evropy. PŘIPRAVUJEME PRO VÁS VIDEO Z POCHODU KOLEM PUPÍKU EVROPY!

Číst dál...

AKTUÁLNĚ: Primář Žižlavský podle soudu za smrt rodičky nemůže

soud_zizlavsky_ikonaOkresní soud v Třebíči dnes rozhodl, že primář porodnického oddělení třebíčské nemocnice Václav Žižlavský nenese vinu na smrti Jitky Hlavaté z Myslibořic na Třebíčsku. Ta v listopadu 2006 krátce po porodu zdravé dcery zemřela na vykrvácení. Příčinou byla roztržená děloha. Podle manžela Jaroslava Hlavatého, který byl u porodu, mohli za smrt jeho ženy lékaři, konkrétně primář Žižlavský. „Tlačili jí na břicho tak silně, že jí poranili dělohu,“ je stále přesvědčen Hlavatý. Soud v Třebíči ale dnes primáře zprostil obžaloby v plném rozsahu. Podle soudu sice lékaři udělali dílčí chyby, ale ty nebyly tak závažné, aby zavinily smrt Jitky Hlavaté. UVNITŘ ČLÁNKU MŮŽETE ZHLÉDNOUT REPORTÁŽ O CELÉM PŘÍPADU Z KVĚTNA!

Číst dál...

Kriminalisté z Brna žádají o pomoc při objasňování dva roky staré vraždy

kriminaliste_pomoc_ikonaNe všechny případy vražd se podaří kriminalistům objasnit během několika málo měsíců. Jsou případy, na jejichž objasnění musí pracovat i několik roků, než získají potřebnou informaci k možnému pachateli nebo se jim podaří ztotožnit mrtvého. Jde zejména o případy, kdy občané se až po několika letech, kdy se změní jejich vzájemné vazby na další spoluobčany nebo pocítí soucit k oběti, svěří se svými informacemi policii. Nejedná se rozhodně o výjimky, kdy se i po několika letech zásluhou informací od občanů nebo pomocí policejních evidencí podaří případ objasnit a pachatele předat soudu ke spravedlivému potrestání. Do této kategorie případů by kriminalisté rádi zařadili i případ vraždy muže neznámé totožnosti z roku 2007 v okrese Třebíč.

Číst dál...

VIDEO: Malotraktory se sjely do Vilémova

malotraktor_ikonaNa pátý ročník srazu malotraktorů ve Vilémově na Havlíčkobrodsku se přišel v sobotu podívat rekordní počet návštěvníků. Akce má rok od roku větší úspěch a letošní sraz vidělo na tisíc lidí. Traktůrky se sjely ze širokého okolí. Kromě domácích zástupců nechyběly posádky z Hostovlic, Štoků, Žehušic nebo Heřmanic. I VY NYNÍ MŮŽETE VIDĚT, JAK TO O VÍKENDU VE VILÉMOVĚ NA SRAZU MALOTRAKTORŮ VYPADALO, UVNITŘ ČLÁNKU NAJDETE EXKLUZIVNÍ VIDEO ZE SRAZU!

Číst dál...

REKLAMA