VIDEOROZHOVOR: Firma CONTEG oslavila 15 let od svého vzniku

conteg logo ikonaSpolečnost CONTEG patřící mezi největší výrobce IT rozvaděčů, průmyslových rozvaděčů a systémových řešení a služeb pro datová centra a průmyslové aplikace v Evropě, Africe a Středním východě, v letošním roce oslavila 15 let od svého založení. Rozvaděče s logem CONTEG je možné potkat ve více než 50 zemích na 4 kontinentech. Celý prostor EMEA (Evropa, severní Afrika, Blízký a Střední východ) pokrývá společnost CONTEG sítí distributorů a vlastních obchodních zastoupení. O klíčových momentech v historii firmy a jejím strategickém směřování jsme mluvili s předsedou představenstva Vítem Voláčkem.

Číst dál...

Na Vysočině u Humpolce byla otevřena první čerpací stanice s CNG

cng humpolec ikonaDrtivá většina z téměř 50 plnících stanic stlačeného zemního plynu v Česku neumí poskytnout motoristům očekávaný standard prodeje, který má při tankování pohonných hmot na klasické čerpací stanici. Blízko dálnice u sjezdu na Humpolec byla však dnes slavnostně otevřena první plnící stanice stlačeného zemního plynu na Vysočině, která rozšířila stojany pohonných hmot běžné čerpací stanice.

Číst dál...

Jak v dnešní době financovat obnovu památek?

mame vybrano konference ikonaAktuálním trendům v oblasti financování památek se bude věnovat druhý ročník konference MÁME VYBRÁNO, kterou 4. června 2013 pořádá Institut pro památky a kulturu, o.p.s.. „V barokním refektáři kláštera dominikánů v Praze představíme praktické příklady a ústy povolaných mluvčích předáme aktuální informace, které se hodí majitelům a správcům památek a historicky cenných objektů, ať už jde o obce, neziskové organizace, církve či soukromníky,“ říká ředitel pořádající organizace Aleš Kozák. 

Číst dál...

Polovina Čechů nejraději chodí do sběrných dvorů

sberny dvur ikoAčkoliv se Češi, kteří neodevzdávají vysloužilé elektrospotřebiče k ekologické recyklaci, vymlouvají na nedostatek míst zpětného odběru, jde hlavně o omluvu vlastní pohodlnosti. V současnosti existuje mnoho možností, kam staré elektro odevzdat.  Lidé je mohou například předat prodejci při nákupu nového zařízení, mohou je vhodit do speciálních sběrných kontejnerů, využít mobilní svozy velkoobjemových nebo nebezpečných odpadů, popř. je odevzdat sborům dobrovolných hasičů, zapojených do projektu Recyklujte s hasiči kolektivního systému ELEKTROWIN. Pro 49 % Čechů je ale nejoblíbenější formou zapojení se do procesu recyklace návštěva sběrného dvora. Vyplývá to z nedávného průzkumu společností ELEKTROWIN a Asekol.

Číst dál...

VIDEO: Podívejte se do unikátní testovací laboratoře CONTEG pro datová centra

CONTEG lab ikonaV Pelhřimově bylo otevřeno unikátní evropské testovací centrum pro datová centra a spuštěny do provozu nejnovější výrobní technologie. Společnost Conteg významně rozšířila svůj výrobní závod v Pelhřimově a zahájila činnost unikátního TestCentra pro datová centra (TC4DC). Dále byly do provozu uvedeny nové výrobní technologie. Celková investice dosáhla 105 mil. Kč. Doba výstavby byla 15 měsíců a celá investice by nebyla realizovatelná bez pomoci strukturálních fondů Evropské unie.

Číst dál...

VIDEO: Agrostroj rozšiřuje výrobu a potřebuje nové zaměstnance

agrostroj ikonaStrojírenská společnost Agrostroj plánuje přijmout kvůli rostoucí výrobě asi 150 nových pracovníků. Část pracovníků plánuje firma přijmout už v letošním roce, zbývající pak nastoupí příští rok. Pelhřimovský závod má dnes už 1600 pracovníků a vzniká zde další hala. Největší Zaměstnavatel na Pelhřimovsku plánuje ještě další rozšiřování výroby. 

Číst dál...