OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Tuny šatstva našly nové využití

Před čtyřmi lety jihlavská Charita ve spolupráci s radnicí zahájila sběr ošacení. Lidé mohou nepotřebné, ale použitelné ošacení věnovat těm, kteří jej ještě využijí. Projekt mimo jiné přispěl k tomu, že už více než 1 000 tun textilu neskončilo bez užitku na skládce.

Číst dál...

V Cattericku uctili památku Josefa Gutvalda

Pietním aktem u hrobu Josefa Gutvalda v britském Cattericku v pátek vyvrcholil ceremoniál k připomenutí československých letců v Royal Air Force (RAF), kteří za druhé světové války sloužili na tamním letišti. Třešťský rodák byl příslušníkem 313. československé stíhací perutě a zahynul pravděpodobně kvůli zamrznutému přívodu kyslíku při výcviku 27. května 1941.

Číst dál...

Do letošního ročníku technické soutěže Stavíme z Merkuru se zapojilo šestnáct týmů

Ve dnech 2.–3. června 2016 se konalo finální kolo již třetího ročníku technické soutěže Stavíme z Merkuru pro žáky druhých stupňů základních škol a nižších ročníků víceletých gymnázií z Vysočiny. Klání se uskutečnilo za podpory firmy Bosch Diesel a Krajského úřadu Kraje Vysočina v Jihlavě. Do letošní soutěže s technickou stavebnicí Merkur se přihlásilo 16 týmů s celkem 64 účastníky.

Číst dál...

VIDEO: Golf v Telči se představil veřejnosti

O tom, že je golf sport, se kterým se dá začít v každém věku, se mohli přesvědčit všichni návštěvníci golfového dne otevřených dveří v Telči. Telčské golfové hřiště pro zájemce o tento moderní sport připravilo nejen lekce s trenérem a soutěže, ale také odpoledne plné zábavy a zajímavých informací o golfovém sportu.

Číst dál...

REKLAMA