E.ON like-bike Tour 2017 propojí chytrá města Vysočiny

První ročník elektrocyklistické akce E.ON like-bike Tour 2017 určený milovníkům kol z řad široké veřejnosti odstartuje už 30. září ve třech chytrých městech Vysočiny. Trasa dlouhá 80 kilometrů propojí Nové Město na Moravě, Bystřici nad Pernštejnem a Žďár nad Sázavou. V chytrých městech si mohou zájemci o dvoudenní závod půjčit až 60 elektrokol, a to na třech stanovištích. Kromě toho si mohou lidé vyzkoušet testovací jízdy v elektromobilu Tesla a čekají je atrakce pro děti i dospělé.

Číst dál...

Zima způsobila nárůst poruch na vodovodech

Více než dvě desítky poruch na vodovodních řadech zaznamenali pracovníci společnosti ČEVAK, která provozuje vodohospodářský majetek na Dačicku. „Je to zhruba třetina poruch, které jsme opravili v loňském roce“, říká Richard Kuba, vedoucí provozního střediska Dačicko. Na vzniku poruch mají nemalý podíl rychlé klimatické změny a také stáří vodovodních řadů.

Číst dál...

Jihočeši neznají svou hladinu cukru v krvi a ignorují preventivní prohlídky

Čtyři z deseti Jihočechů neznají svou hladinu cukru v krvi a každý třetí neabsolvuje včas preventivní prohlídky. Právě nezájem o prevenci je přitom podle odborníků důvodem, proč desítky tisíc Čechů o své cukrovce neví. Ačkoli je povědomí o rizicích neléčené cukrovky vysoké a polovina dospělých se obává, že cukrovkou onemocní, zůstávají Jihočeši fatalisty. Polovina lidí v regionu neví, že cukrovce lze předcházet.

Číst dál...

REKLAMA