Vodárenská věž dostane novou fasádu

Vodárenská věž v Mánesově ulici v Českých Budějovicích se převlékne do nového kabátu. V pondělí zahájili technici na 44 metrů vysoké věži stavbu lešení. Jen ta potrvá jeden týden.

Číst dál...

K Mezinárodnímu dni dobrovolníků představuje Ukliďme Česko plány pro rok 2016

Při příležitosti Mezinárodního dne dobrovolníků, který připadá na tuto sobotu, představují organizátoři akce Ukliďme Česko plány pro příští rok. Třetí ročník této dobrovolnické úklidové akce se uskuteční po celé České republice 16. dubna 2016. Díky spolupráci s Českým svazem ochránců přírody by účast měla dosáhnout až 100 000 dobrovolníků a tím zhruba třikrát přesáhnout počet těch, kteří se do akce zapojili v roce 2015.

Číst dál...

Během týdne se do projektu 72 hodin přihlásilo přes pět tisíc dobrovolníků. A přidávají se další

Uplynul týden od spuštění registrace do letošního, již čtvrtého ročníku dobrovolnického projektu „72 hodin“ – a organizátoři evidují více než 5 400 lidí. A postupně přibývají další. Přihlášky chodí převážně ze škol, ale dávají o sobě vědět také nadšenci z různých dětských a mládežnických spolků – mezi nimi nejčastěji tomíci, pionýři či mladí dobrovolní hasiči – ale i neorganizovaní jednotlivci. Největšímu zájmu se akce zatím těší v Jihomoravském kraji. Vyplývá to z informací od organizátorů z pořádající České rady dětí a mládeže (ČRDM).

Číst dál...

REKLAMA