Jihočeši neznají svou hladinu cukru v krvi a ignorují preventivní prohlídky

Čtyři z deseti Jihočechů neznají svou hladinu cukru v krvi a každý třetí neabsolvuje včas preventivní prohlídky. Právě nezájem o prevenci je přitom podle odborníků důvodem, proč desítky tisíc Čechů o své cukrovce neví. Ačkoli je povědomí o rizicích neléčené cukrovky vysoké a polovina dospělých se obává, že cukrovkou onemocní, zůstávají Jihočeši fatalisty. Polovina lidí v regionu neví, že cukrovce lze předcházet.

Číst dál...

Začala oprava vodojemu Nádraží v Českém Krumlově

Tento týden začíná kompletní oprava vodojemu Nádraží v Českém Krumlově. Technici se při ní zaměří na nádrž vodojemu o objemu 650 metrů krychlových, která zásobuje obyvatele městských částí Nádraží, Domoradice a obec Přísečná.

Číst dál...

VIDEO: Tuky do kanalizace nepatří

Desítky tun tuků přiteklo letos na českobudějovickou čistírnu odpadních vod. Na další dávku se vodohospodáři připravují právě teď, v období vánočních svátků, kdy tradičně zaznamenávají vyšší výskyt tuků v kanalizaci a následně pak na čistírnách odpadních vod.

Číst dál...

Jak se při nákupu uhlí nespálit

Pochybení, která nedávno u prodejců uhlí zjistila Česka obchodní inspekce (ČOI), nejsou bohužel ojedinělá. Pokud vás nákup uhlí ještě čeká, můžete dodržováním následující čtveřice zásad výrazně omezit riziko, že z uhelného skladu odjedete rozpálení do ruda.

Číst dál...

REKLAMA