Stáže ve firmách pomáhali nezaměstnaným i v Jihočeském kraji

urad praceMíra nezaměstnanosti v Jihočeském kraji dosáhla v dubnu 6,8 % a bez práce je přes 30 tisíc lidí. Nejvyšší nezaměstnanost je v okrese Český Krumlov, kde dosahuje téměř deseti procent. Zlepšit šance na trhu práce pomáhá lidem z kraje i projekt Stáže ve firmách – vzdělávání praxí, který realizuje Fond dalšího vzdělávání, příspěvková organizace Ministerstva práce a sociálních věcí. Tolik žádanou praxi v oboru díky němu mohli získat například absolventi, lidé na a po rodičovské dovolené nebo dlouhodobě nezaměstnaní.

Číst dál...

Začíná mrznout, kominíci varují před požáry a otravami

komin saze ikonaZatímco se milovníci zimních sportů těší, že snad konečně bude na čem lyžovat, kominíci sledují příchod mrazivého počasí ustaraným pohledem. Mnoho domácností totiž opět podcenilo údržbu spalinových cest, a jako každý rok tak hrozí nehody, především požáry a otravy oxidem uhelnatým. Následky mohou být bohužel i tragické.

Číst dál...

Zabezpečte si vodoměry před mrazem

zamrzly vodomerSníh a teploty pod bodem mrazu. Zima může lidem, kromě těch příjemných, přichystat i nepříjemné překvapení v podobě zamrzlého vodoměru. Od začátku letošního roku řešili zaměstnanci vodohospodářské společnosti ČEVAK a.s. okolo 300 takových případů.
Postarat se o vodoměr, a to nejen při mrazech, přitom musí majitelé nemovitostí. „Pokud vodoměr zamrzne, v lepším případě praskne jen jeho vrchní sklíčko. Řešili jsme ale i situace, kdy voda vytopila prostory, kde bylo zařízení umístěno,“ popsala mluvčí společnosti ČEVAK a.s. Jitka Kramářová.

Číst dál...

REKLAMA