Jihočeské hrady a zámky rozšířily prohlídkové trasy

hlubokaHrad v Nových Hradech se v letošním roce stal čtvrtým objektem ve správě Národního památkového ústavu v Českých Budějovicích, který otevírá své brány i během zimy. Významně tak obohacuje dosavadní nabídku zimních prohlídkových tras, které nabízí hrad Rožmberk, zámek Hluboká a Hradní muzeum v Českém Krumlově. 

Číst dál...

Jihočeští hasiči vyhlásili boj rampouchům

hasici rampouchyOd pondělí 21. ledna do středečního odpoledne zasahovaly jednotky HZS Jihočeského kraje přibližně u stovky událostí, při kterých odklízely následky sněhové kalamity, jež se na konci minulého týdne přehnala přes území Jihočeského kraje. 

Číst dál...

Podle průzkumu bude druhé kolo prezidentské volby napínavé

volbyJak vyplývá z exkluzivního průzkumu, který zpracovala společnost SANEP pro deník BLESK, z preferencí hlasů rozhodnutých voličů, kteří se zúčastnili prvního kola prezidentské volby a hodlají se zúčastnit i druhého kola, vyplývá těsný náskok Miloše Zemana nad Karlem Schwarzenbergem. Z tohoto šetření, které monitorovalo příklon voličů devíti kandidátů z prvního kola k jednomu z dvojice postupující do druhého kola prezidentské volby je tedy zřejmé, že druhé kolo prezidentské volby bude skutečně vyrovnaným soubojem dvou výrazných  osobností.

Číst dál...

Dopřejte klidné svátky i hasičům aneb rady, aby u Vás na vánoce nehořelo

vanoce advent 001Vánoční svátky jsou symbolem rodinné pohody, štěstí a radosti. Každoročně ale znamenají také více požárů v domácnostech, a tím pádem více práce pro hasiče. Zvláště v předvánočním shonu, při vaření, pečení a přípravách se snadno zapomene na bezpečnostní pravidla, která je potřeba dodržovat, když máme doma hořící svíčky. A ty právě v tomto období zapalujeme nejčastěji.

Číst dál...

Dejte si pozor na zamrzlé vodoměry

zamrzly vodomerNepříjemnost v podobě zamrzlého vodoměru pomáhali zaměstnanci vodohospodářské společnosti ČEVAK  od začátku letošního roku řešit už více než dvěma tisícovkám zákazníků z jihu a západu Čech. Postarat se o vodoměr a to nejen při mrazech přitom musí majitel nemovitosti.  „Letošní lednové a únorové mrazy byly skutečně extrémní. Roční průměr mrazem poškozených vodoměrů se pohybuje mezi 500 –800, letos jich zatím bylo 2 100,“ popsala mluvčí společnosti ČEVAK a.s. Jitka Kramářová.

Číst dál...

REKLAMA