Polovina řidičů na Pardubicku telefonuje za volantem se zařízením handsfree

 Mobil za volant nepatří. To budou 30. června a 1. července řidičům ve všech regionech připomínat koordinátoři Besipu v rámci kampaně #nepozornostzabíjí České asociace pojišťoven. Pokusí se tím změnit špatné návyky řidičů a snížit tak čísla nehodovosti. V Česku totiž používají mobilní telefon při řízení zhruba dvě třetiny řidičů. Na Pardubicku se za jízdy velmi často fotí a natáčí, ale také ovládá navigace.

Číst dál...

Elektrárny Opatovice podpořily Východočeské divadlo

U příležitosti zahájení GRAND Festivalu smíchu podpořila společnost Elektrárny Opatovice (EOP) Východočeské divadlo v Pardubicích částkou 180 tisíc korun. Podpora divadla vychází z dlouhodobé strategie financování regionálních projektů a institucí, se kterými EOP spolupracuje.

Číst dál...

Svitavy nezapomínají na své seniory

Pozvání na setkání jubilantů dne 10. 7. 2018 obdrželo třicetdevět seniorů, kteří v měsíci květnu a červnu oslavili 80, 85, 90 a více let. Dvanáct pozvaných seniorů se omluvilo a na posezení se starostou Davidem Šimkem a místostarostou Pavlem Čížkem na radnici přišlo šestnáct seniorů.

Číst dál...

Pivní slavnosti s výstavou veteránů

V sobotu 14. července proběhne na svitavském náměstí již sedmý ročník Pivních slavností, obohacený o výstavu historických vozidel. Pozvání přijalo 18 pivovarů a všechny se zúčastní soutěže o nejlepší pivovar, který vyberou návštěvníci slavností vhozením žetonů do hlasovacího válce svého favorita. Tři nejlepší pivovary budou kolem 19 hodiny vyhodnoceny a oceněny.

Číst dál...

REKLAMA