František Matoušek oceněn za dlouhodobý přínos pro Moravskou Třebovou

Ve čtvrtek 17. května proběhlo v obřadní síni moravskotřebovské radnice slavnostní předání Ceny města za rok 2017. Z rukou starosty města ji převzal bývalý učitel, historik, fotograf a sportovní nadšenec František Matoušek. Stal se zároveň prvním oceněným, který obdržel novou podobu ceny – stříbrnou plaketu s jeho jménem a portrétem, doplněnou o pamětní listinu z ručně vyrobeného papíru.

Číst dál...

Gymnázium a obchodní akademie ve Svitavách se pravděpodobně sloučí

V úterý 20. března proběhlo na svitavské radnici jednání týkající se návrhu sloučení gymnázia a obchodní akademie ve Svitavách. Cílem změny je umožnit zachování oboru obchodní akademie a zároveň optimalizovat finanční prostředky. Návrh půjde do Rady Pardubického kraje ve středu 4. dubna 2018.

Číst dál...

Hospodaření města Chrudimi v roce 2017

V pondělí 18. června schválili zastupitelé Závěrečný účet města Chrudim za rok 2017. „Hospodaření města bylo stabilní, dosáhli jsme výrazně lepších příjmů, než bylo plánováno, a výsledek hospodaření je nejlepší od roku 2008,“ říká starosta města Petr Řezníček a dodává: „Podařilo se nám pokračovat v trendu cíleného umořování dluhu tak, aby se závazky města snížily, a my se mohli připravovat na větší investice v budoucnu.“

Číst dál...

REKLAMA