OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Želivský klášter bojuje o titul nejoblíbenější turistická aktivita

zelivKlášter v Želivě má šanci stát se nejzajímavější tuzemskou turistickou aktivitou. V anketě portálu kudyznudy.cz je mezi deseti unikáty z Vysočiny, které o titul organizace CzechTourism bojují. Právě probíhající Želivské kulturní léto výrazně pomáhá klášteru sbírat body v soutěži. V případě úspěchu to může přinést klášteru další návštěvnický zájem, stejně jako v loňském roce znojemskému podzemí, které z úspěchu těží do dnes.

Číst dál...

Mezinárodní výměna mládeže Sustainable Dialogue v Maďarsku

hodina_hV první polovině července občanské sdružení Hodina H vyslalo 6 mladých lidí z Vysočiny na mezinárodní výměnu mládeže Sustainable Dialogue, což v překladu znamená dialog o trvale udržitelném rozvoji. Tento projekt se odehrával po 14 dnů na jihu Maďarska v malé vesničce Kémes blízko hranic s Chorvatskem. Češi pobývali na maďarském venkově s mladými lidmi z dalších devíti evropských států (Maďarsko, Německo, Francie, Polsko, Turecko, Lotyšsko, Řecko, Litva, Španělsko), díky čemuž nabyli nové zkušenosti a zážitky z mezikulturního prostředí.

Číst dál...

Fakír Fiedor zdárně zdolal nebezpečný rekord

rekord_05_ikonaKaskadér a fakír Petr Fiedor (jeden z aktérů nového českého filmu Největší z Čechů) u příležitosti předpremiéry filmu dokázal 12. srpna 2010 pod dohledem rozhodčích Agentury Dobrý den Pelhřimov zdolat v botách vysypaných 2 x 400 g skleněných střepů nejvyšší místo Pelhřimovska - vrch Křemešník.

Číst dál...

V Želivě vzpomenou na vězněné za minulého režimu

zelivVzpomínková pieta na vězněné kněze a řeholníky za komunistického režimu proběhne v pátek 13. srpna v chrámu Narození Panny Marie v želivském premonstrátském klášteře. Krušné chvíle v klášteře, který sloužil v padesátých letech jako koncentrační tábor, prožívalo spoustu známých církevních hodnostářů.

Číst dál...

Na Pelhřimovsku evakuovali dětský tábor i devadesátiletou ženu

povoden_pytle_ikonaEvakuovat 23 dětí z letního tábora museli kvůli rozvodněnému místnímu potoku hasiči v Červené Řečici na Pelhřimovsku v sobotu krátce před osmou hodinou večer. "Později hasiči v Červené Řečici také evakuovali dvě starší osoby uvězněné v chatě. Jeli pro ně na člunu, paní bylo téměř devadesát let," řekla v neděli krajská mluvčí hasičů Petra Musilová.

Číst dál...

Největší turistický rozcestník vyroste na Masarykově náměstí ve městě rekordů

kounovsk_ady_-_rozcestnk_u_zastaven_06_customPrvní předzvěstí blížícího se jubilejního dvacátého ročníku mezinárodního festivalu Pelhřimov - město rekordů, který proběhne 11. a 12. června 2010, bude slavnostní odhalení největšího turistického rozcestníku na světě. Jeho vznik inicioval Klub českých turistů v rámci oslav 120. výročí svého založení (mimochodem pelhřimovský KČT slaví letos 90 let svého trvání). Obří dřevěný rozcestník je vysoký 8 m a jsou na něm umístěny čtyři směrovky značených cest v tradičních barvách (žluté, červené, modré a zelené), i tabulka s místním názvem.

 

Číst dál...

REKLAMA