OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Želivské kulturní léto: Příští rok s houslistou Jaroslavem Svěceným

zelivTisíce návštěvníků navštívilo koncerty a doprovodný program Želivského kulturního léta 2010. Tento festival odstartoval svůj první ročník úspěšně, vzbudil pozornost nejen ve svém regionu, ale zájemci přijížděli také z celé republiky. O účinkování na příštím ročníku projevilo zájem několik předních domácích umělců.

Číst dál...

Dlouhodobý projekt partnerství měst začal ve španělském městě Silla

silla5Občanské sdružení Hodina H se zapojilo do projektu partnerství měst s názvem „Youth cities“, jež je dlouhodobým projektem. První setkání obyvatel měst Brest ve Francii, Arenzano v Itálii, Megara v Řecku, Pelhřimov v České republice a Silla ve Španělsku se konalo právě ve městě Silla na jihovýchodě Španělska.

Číst dál...

Pelhřimovskou kavárnu Tygřík rozezní Jazz Pilgrim

jazz_pilgrimUž tento čtvrtek 9. září se mohou těšit fanoušci kapely Jazz Pilgrim na její koncert. Pelhřimovskou kavárnu Tygřík rozezní tóny jazzu úderem 20. hodiny. Koncert je konán v rámci akce „Týdny pro duševní zdraví 2010“, do které se opět zapojil FOKUS Vysočina.

Číst dál...

ČTĚTE PRVNÍ: Pacovský řezník Klátil opět bodoval ve světě

klatil_reznictvi_ikoPacovský řezník Václav Klátil na neoficiálním mistrovství světa řezníků a uzenářů v rakouském Welsu zabodoval už potřetí v řadě. Z osmnáctého ročníku této soutěže se i letošním roce se svými výrobky dostal na stupně vítězů. Za své debrecínské párky, domácí paštiku a salám Bartoloměj získal tři stříbrné medaile. PŘINÁŠÍME VÁM EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR S ŘEZNÍKEM KLÁTILEM!

Číst dál...

Legenda Nikoly Šuhaje znovu ožívá

techobuz_ustav_soc.peceKlienti ústavů sociální péče ze čtyř zemí natáčeli koncem srpna v zakarpatské Kločavě příběh Nikoly Šuhaje. Inspirací pro natáčení byla známá kniha Ivana Olbrachta „Nikola Šuhaj loupežník“ z roku 1933.

Číst dál...

EXKLUZIVNĚ: Kriminalisté uzavřeli kauzu Studna. Pachatel tvrdí, že nic neudělal

vrazda_pacov_studna_08062010_01Jihlavští kriminalisté v pátek uzavřeli několik let starý případ vraždy v Pacově Na Pelhřimovsku. Pětapadesátiletý invalidní důchodce z Pacovska osm let unikal spravedlnosti, když v listopadu 2002 ze žárlivosti pobodal svého šestatřicetiletého bratrance a pak ho ještě živého vhodil do studny na dvoře rodinného domu, zasypal odpadem a zavřel nad ním betonové víko. Muž pak ve studně zemřel.

Číst dál...

REKLAMA