OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Účinky nárazu auta uvidí děti na figuríně

prechod pro chodceV úterý 18. září se v Třebíči uskuteční druhý ročník malé, ale populární dopravně-bezpečnostní akce. Školáci z prvních tříd se budou učit správnému přecházení vozovky. Pro ukázku brzdné dráhy a střetu vozidla s chodcem poslouží po domácku vyrobená polystyrenová figurína. Letos dostala jméno Josefína.

Číst dál...

Třebíč zapracuje připomínky cestujících do jízdních řádů MAD

trebic 03První týden fungování nového systému městské autobusové dopravy v Třebíči přinesl podle očekávání četné připomínky cestujících. Mezi asi stovkou ohlasů se našly kladné i záporné. Jak město s předstihem informovalo, budou nejpočetnější z nich po schválení zastupitelstvem zapracovány od 1. října do provozu.

Číst dál...

Na Masarykovu vyhlídku se vrátí medailon připomínající prvního prezidenta

masaryk medailon ikonaNa zeď vyhlídky na skalnatém návrší Hrádku byl v době první republiky osazen bronzový medailon připomínající osobnost Tomáše Garrigue Masaryka. V pohnutém roce 1948 se kulatá pamětní deska ztratila. U příležitosti 75. výročí úmrtí prvního československého prezidenta dá město po desítkách let instalovat na místo nový medailon. 

Číst dál...

Hotelová škola Třebíč začíná školní rok s novou kuchyní

kuchyne skolniUž první školní den budou kuchařky Hotelové školy Třebíč připravovat oběd pro studenty v nové moderně zařízené kuchyni. Do modernizace a oprav přístavby objektu v Třebíči – Borovině investoval Kraj Vysočina více než 19,5 miliónu korun. Během školního roku se v nových prostorách v rámci povinné praxe vystřídají i studenti. Kapacita kuchyně je nově nastavena na denní výdej 350 jídel. Součástí kuchyně je nově také úsek pro studenou kuchyni.

Číst dál...

REKLAMA