OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Pracovnice pošty z Jihlavska zpronevěřila platby za složenky

Pětatřicetiletou ženu z Jihlavska obvinili tamní kriminalisté ze zpronevěry. Jako zaměstnankyně jihlavské pošty ve třech případech na začátku března převzala od klientů platbu za složenky, ale hotovost si nechala, informovala v úterý agenturu Mediafax policejní mluvčí Jana Kroutilová. "Platby nezaevidovala, hlavní díl složenky si ponechala a klientům vrátila krátký díl složenky. Takto získala finanční hotovost více než čtrnáct tisíc korun," upřesnila mluvčí. Podle jejich slov si obviněná peníze použila pro vlastní potřebu.

zdroj: MEDIAFAX

Řidiče na příjezdu do Havlíčkova Brodu vítá papírová kočka

kocka_brodKdo a proč to udělal? Tuto otázku si od čtvrtka pokládají řidiči a kolemjdoucí v Pražské ulici v Havlíčkově Brodě, kde na sloup veřejného osvětlení neznámý umělec připevnil papírovou kočku. „Nevím, kdo to sem dal, ale muselo mu to dát dost práce. Mně se to líbí,“ svěřil se náhodný kolemjdoucí dělník. Papírová kočka v bílém provedení je ke sloupu připevněna izolepou a je vytvořena tak, aby jí voda rychle nezničila. Neznámý umělec jí vystavil v úseku směrem do města v místě, kde má cedule i městská policie kvůli měření rychlosti.

Číst dál...

U Pupíku Evropy bylo k vidění nevětší kolo na světě

nejvetsi_koloV sobotu 22. května se uskutečnil 4. ročník turistického pochodu kolem Jakubovic (Pupíku Evropy). Sraz účastníků byl před zámkem ve Vilémově na Havlíčkobrodsku v půl desáté dopoledne. V cíli bylo k vidění unikátní jízdní kolo ze železa, které je údajně největší na světě. Vytvořil ho sochař Martin Steler z Havlíčkova Brodu. Kolo váží dvě stě kilogramů.

 

Číst dál...

Unikátní projekt Dětský čin roku pomáhá v boji s kriminalitou

Kriminalita dětí a mladistvých v kraji Vysočina dosáhla v loňském roce podle statistických údajů Policie České republiky počtu 424 trestných činů spáchaných dětmi a mladistvými do sedmnácti let. Unikátní projekt Dětský čin roku již šestým rokem přispívá k boji s těmito problémy. Nejenže děti nabádá ke konání dobrých skutků, ale především je učí, aby o nich mluvily a sdílely je navzájem a uvědomovaly si rizika spjatá s trestnou činností.

 

Číst dál...

V Golčově Jeníkově na Havlíčkobrodsku v pátek vykolejil nákladní vlak

lokomotivaNákladní vlak, který jel z Drážďan do Budapešti, v pátek kolem jedenácté hodiny dopoledne vykolejil na nádraží v Golčově Jeníkově na Havlíčkobrodsku. Provoz na trase Kolín - Havlíčkův Brod byl ochromen asi na jednu hodinu. Mimo koleje se dostalo šest vagonů, ale nepřevrátily se. Poškozena byla lokomotiva, která zřejmě podvozkem zachytila o výhybku. Při nehodě vlaku nebyl nikdo zraněn. Škoda na lokomotivě a trati je bezmála jeden milion korun.

 

Číst dál...

VIDEO: Martina Sáblíková se podepisovala v Golčově Jeníkově

sablikova_zdarSportovní legendy si daly dostaveníčko v neděli v Golčově Jeníkově na Havlíčkobrodsku.  Obrovský zájem byl o dvojnásobnou olympijskou vítězku Martinu Sáblikovou, která byla hostem tradičního, už 26. ročníku běhu městem Jarmily Kratochvílové.  UVNITŘ ČLÁNKU NALEZNETE VIDEO Z AUTOGRAMIÁDY MARTINY SÁBLÍKOVÉ!

Číst dál...

Vodáci v Pařížově odemykali Doubravku

Dne 4. dubna v Pařížově, který leží na hranicích kraje Vysočina a Chrudimska vodáci odemykali řeku Dobravku. Malebné prostředí v údolí pod pařížovskou přehradou letos narušily stavební stroje. Letitý most přes řeku musel být kvůli jeho stavu úplně zbourán. V místě je vybudována provizorní lávka a oblast trápí dopravní uzavírky. UVNITŘ ČLÁNKU SE MŮŽETE PODÍVAT NA OSTATNÍ FOTOGRAFIE Z ODEMYKÁNÍ ŘEKY DOUBRAVKY!

Číst dál...

EXKLUZIVNĚ: Policie obvinila myslivce, který místo lišky zastřelil člověka

duchodce_drahonov_06102009Pelhřimovským kriminalistům se podařilo rozplést případ z loňského října, kdy byl na poli nedaleko Drahoňova na Pelhřimovsku postřelen osmasedmdesátiletý muž, který na následky těžkého zranění o několik dní později zemřel. „Zjistili jsme, že za tragickou událostí stojí myslivec, který v opilosti střílel po běžící lišce a zasáhl staršího muže. V lednu byl podezřelý dvaašedesátiletý střelec z Kamenice nad Lipou obviněn z trestných činů ublížení na zdraví z nedbalosti a ohrožení pod vlivem návykové látky,“ informovala pelhřimovská policejní mluvčí Hana Kotková. UVNITŘ ČLÁNKU NALEZNETE VIDEO K NEŠTĚSTÍ SE ZÁBĚRY Z MÍSTA.


Číst dál...

REKLAMA