OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Silnice mezi Rokytnem a Vlachovicemi bude opravena

spojka1Oprava tzv. „devítky“ je spojená s rekonstrukcí silnice II/354 mezi Novým Městem na Moravě a Svratkou, která začala tento týden. Silnice v délce kolem 2 kilometrů nemá žádného konkrétního vlastníka a je označována jako účelová komunikace. V takovém případě vlastníkem nebývá obec kraj ani stát, komunikace využívají převážně zemědělská družstva a v zimě se mnohdy ani neudržují.

Číst dál...

Ze Žďáru do krajského města zase o něco rychleji, otevřen byl obchvat Bohdalova

obchvat3V pondělí 27. července krátce po 13. hodině začal řidičům s měsíčním předstihem sloužit tři kilometry dlouhý obchvat obce Bohdalov. Po slavnostním přestřižení pásky vjela na zbrusu nový obchvat první auta. Stavba trvala 22 měsíců, pro její financování bylo použito z Regionálního operačního programu NUTS 2 Jihovýchod téměř 112 milionů korun.VÍCE FOTOGRAFIÍ ZE SLAVNOSTNÍHO OTEVŘENÍ OBCHVATU U BOHDALOVA NALEZNETE UVNITŘ ČLÁNKU!

Číst dál...

Harmonikáři se sešli nedaleko Rokytna u Nového Města na Moravě

harmonikar_rozhovor_rokytno_12072009Harmonikáři se po celé republice setkávají už několik desítek let, tentokrát se jich velká řádka sešla i na výletišti u obce Rokytno. Hodně z nich jsou samouci a mnohdy ani neznají noty, podle nich je ale důležité umět si zazpívat. UVNITŘ NAJDETE VIDEOROZHOVOR S ORGANIZÁTOREM SETKÁNÍ HARMONIKÁŘŮ NA VYSOČINĚ.

Číst dál...

Policie provedla u Jihlavy rekonstrukci rok staré nehody

Policie dnes u Hosova na Jihlavsku provedla na hlavním tahu na Pelhřimov rekonstrukci rok staré dopravní  nehody. Provoz v místě rekonstrukce byl  na několik minut zcela zastaven. Nehoda se stal loni 20. srpna krátce po šestnácté hodině. Řidič Avie z Jihlavy odbočoval vlevo do zahrádkářské kolonie. Dříve než stačil odbočování dokončit, narazilo do něj osobní auto jedoucí od Pelhřimova. To bylo nárazem odmrštěno do protisměru, kde se střetlo s dalším osobním autem a posléze motorkou. Motorkář z Pelhřimova tehdy po zdravotní stránce dopadl nejhůře, měl několik zlomenin a jeho zranění lékaři charakterizovali jako těžká.Při hromadné nehodě dvou osobních aut, jednoho nákladního auta a motorky  byla těžce zraněna jedna osoba.

Číst dál...

REKLAMA