OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

U Pupíku Evropy bylo k vidění nevětší kolo na světě

nejvetsi_koloV sobotu 22. května se uskutečnil 4. ročník turistického pochodu kolem Jakubovic (Pupíku Evropy). Sraz účastníků byl před zámkem ve Vilémově na Havlíčkobrodsku v půl desáté dopoledne. V cíli bylo k vidění unikátní jízdní kolo ze železa, které je údajně největší na světě. Vytvořil ho sochař Martin Steler z Havlíčkova Brodu. Kolo váží dvě stě kilogramů.

 

Číst dál...

Unikátní projekt Dětský čin roku pomáhá v boji s kriminalitou

Kriminalita dětí a mladistvých v kraji Vysočina dosáhla v loňském roce podle statistických údajů Policie České republiky počtu 424 trestných činů spáchaných dětmi a mladistvými do sedmnácti let. Unikátní projekt Dětský čin roku již šestým rokem přispívá k boji s těmito problémy. Nejenže děti nabádá ke konání dobrých skutků, ale především je učí, aby o nich mluvily a sdílely je navzájem a uvědomovaly si rizika spjatá s trestnou činností.

 

Číst dál...

V Golčově Jeníkově na Havlíčkobrodsku v pátek vykolejil nákladní vlak

lokomotivaNákladní vlak, který jel z Drážďan do Budapešti, v pátek kolem jedenácté hodiny dopoledne vykolejil na nádraží v Golčově Jeníkově na Havlíčkobrodsku. Provoz na trase Kolín - Havlíčkův Brod byl ochromen asi na jednu hodinu. Mimo koleje se dostalo šest vagonů, ale nepřevrátily se. Poškozena byla lokomotiva, která zřejmě podvozkem zachytila o výhybku. Při nehodě vlaku nebyl nikdo zraněn. Škoda na lokomotivě a trati je bezmála jeden milion korun.

 

Číst dál...

VIDEO: Martina Sáblíková se podepisovala v Golčově Jeníkově

sablikova_zdarSportovní legendy si daly dostaveníčko v neděli v Golčově Jeníkově na Havlíčkobrodsku.  Obrovský zájem byl o dvojnásobnou olympijskou vítězku Martinu Sáblikovou, která byla hostem tradičního, už 26. ročníku běhu městem Jarmily Kratochvílové.  UVNITŘ ČLÁNKU NALEZNETE VIDEO Z AUTOGRAMIÁDY MARTINY SÁBLÍKOVÉ!

Číst dál...

Vodáci v Pařížově odemykali Doubravku

Dne 4. dubna v Pařížově, který leží na hranicích kraje Vysočina a Chrudimska vodáci odemykali řeku Dobravku. Malebné prostředí v údolí pod pařížovskou přehradou letos narušily stavební stroje. Letitý most přes řeku musel být kvůli jeho stavu úplně zbourán. V místě je vybudována provizorní lávka a oblast trápí dopravní uzavírky. UVNITŘ ČLÁNKU SE MŮŽETE PODÍVAT NA OSTATNÍ FOTOGRAFIE Z ODEMYKÁNÍ ŘEKY DOUBRAVKY!

Číst dál...

EXKLUZIVNĚ: Policie obvinila myslivce, který místo lišky zastřelil člověka

duchodce_drahonov_06102009Pelhřimovským kriminalistům se podařilo rozplést případ z loňského října, kdy byl na poli nedaleko Drahoňova na Pelhřimovsku postřelen osmasedmdesátiletý muž, který na následky těžkého zranění o několik dní později zemřel. „Zjistili jsme, že za tragickou událostí stojí myslivec, který v opilosti střílel po běžící lišce a zasáhl staršího muže. V lednu byl podezřelý dvaašedesátiletý střelec z Kamenice nad Lipou obviněn z trestných činů ublížení na zdraví z nedbalosti a ohrožení pod vlivem návykové látky,“ informovala pelhřimovská policejní mluvčí Hana Kotková. UVNITŘ ČLÁNKU NALEZNETE VIDEO K NEŠTĚSTÍ SE ZÁBĚRY Z MÍSTA.


Číst dál...

Rozbitá okna po nehodě kamionu leží u Štoků už měsíc

neporadekTen nepořádek u silnice první třídy u Štoků na Havlíčkobrodsku zřejmě nikomu nevadí. Torza rozbitých plastových oken se tu válejí od 4. března, kdy řidič kamionu, který okna převážel za jízdy usnul a sjel i s nákladem do příkopu, kde se převrátil na bok. Okna za 400 tisíc korun nehoda zcela zničila. Zbytky oken tu ale leží dodnes. Tisíce střepů a rámů oken je všude kolem. Na místě je i další plastový odpad, který se nachází i v potoku, který pod silnicí protéká. „Místo nehody by po sobě měla uklidit firma, které kamion patřil,“ uvedla ředitelka ŘSD na Vysočině Marie Tesařová.

Číst dál...

Na obchvatu Habrů jsou v silnici díry dlouhé jako kamion

Díra dlouhá jako kamion a široká jako osobní auto zdobí silnici první třídy u Habrů na Havlíčkobrodsku. Řidiči na frekventované silnici první třídy mezi Havlíčkovým Brodem a Kolínem si musí při projíždění úseků u Habrů dávat velký pozor. Kolem jsou další velké a hluboké výtluky, které jsou extrémně nebezpečné. V jednom místě je jízdní pruh přerušen. V době špičky se tam tvoří kolony. „O problému víme. Místo je označeno a je tam snížena rychlost na 30 kilometrů v hodině,“ uvedla ředitelka Ředitelství silnic a dálnic na Vysočině Marie Tesařová. Řidiči se dírám musí vyhýbat už zhruba měsíc a minimálně dalších čtrnáct dní se budou muset obrnit trpělivostí, než začnou silničáři úsek opravovat.

Číst dál...

REKLAMA