OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Zelenkův otec se "pustil" do ministra Langera

Otec Petra Zelenky, který stojí před soudem za tzv. heparinové vraždy, se dnes pustil do ministra vnitra Ivana Langera. Ten totiž v televizní debatě řekl, že nepotřebuje výrok soudu a že podle něj Zelenkův syn nepatří do normální společnosti. Otec Zelenka se do ministra pustil ještě ve studiu TV Prima, když jej střídal na židli u moderátora. řekl mu doslova, že se chová arogantně a povýšenecky. Své tvrzení zopakoval i po debatě zpravodajcům TV Prima. FOTO V ČLÁNKU

Číst dál...

Soud s heparinový vrahem: Dnes vypovídal primář

Královéhradecký soud rozplétá největší sérii podezřelých úmrtí v nemocnicích za posledních několik let. Podezřelý ze sedmi vražd a deseti pokusů o vraždu je bývalý zdravotník Petr Zelenka. Podle obžaloby měl nemocným podávat lék na ředění krve - heparin. Dnes soud vyslýchá Zelenkova nadřízeného - primáře havlíčkobrodské nemocnice Pavla Longina.

 

Podle primáře nebyly první případy nijak podezřelé. Počet úmrtí se ale zvyšoval a lékaři se věci snažili přijít na kloub. Lékaři prý dokonce provedli spoustu konzultací s kolegy po celé České republice. Ani to, bohužel, nepomohlo a Longina napadlo, že by mohlo jít o heparin.

Proto nechal porovnat sporné případy s rozpisem služeb a ve všech 23 případech poruch srážení krve byl obžalovaný Petr Zelenka v práci.

 

Advokát obžalovaného se ale naopak snaží výpověď primáře zpochybnit a podstatně tak snížit počet lidí, jejichž smrt má Zelenka na svědomí.

Podle státní zátupkyně Faltusové je ale vše zcela jasně podloženo důkazy:"V rozsáhlém znaleckém posudku soudní znalec dospěl k závěru, že u sedmi zesnulých existuje exituje příčinná souvislost mezi podáním heparinu obviněným a smrtí zesnulého. Z tohoto znaleckého posudku vychází tedy obžaloba."

 

 

Další zajímavé informace a zpravodajství z kraje Vysočina

Zelenka vypovídal dnes u soudu jinak, než v přípravném řízení

U krajského soudu v Hradci Králové dnes vypovídal bývalý zdravotník Petr Zelenka, který je obžalován ze spáchání tzv. heparinových vražd. Přestože se spekulovalo o tom, zda Zelenka vůbec k soudu přijde, nakonec do soudní síně dorazil. Shrbený, v riflích a košili, velmi tichým hlasem dnes ale vypovídal zcela jinak, než v přípravném řízení během policejního vyšetřování. Podle svých slov během vyšetřování vypovídal pod nátlakem a neustále se bál. V průběhu odpoledne přineseme další podrobnosti, exkluzivní fotografie a video přímo ze soudní síně. 

Číst dál...

VIDEO: Petr Zelenka dnes po 14 měsících ukázal svou tvář

Petr Zelenka obžalovaný z heparinových vražd dnes přišel k soudu a poprvé po 14 měsících ukázal svou tvář. Ohnutý a s tichým hlasem vypovídal před hradeckým senátem Krajského soudu. Opakovaně si utíral slzy a bránil se tím, že nikoho nechtěl zabít. Prý jen potřeboval, aby na oddělení byla "akce". PŘINÁŠÍME EXKLUZIVNÍ VIDEO - PETR ZELENKA PO ROCE POPRVÉ PŘED ZRAKY VEŘEJNOSTI.

Číst dál...

Začíná soud s "heparinovým" vrahem, nakonec přijde!

V pondělí začíná u Krajského soudu v Hradci Králové soud z bývalým zdravotníkem Petrem Zelenkou, který je obžalovaný z "heparinových" vražd v nemocnici v Havlíčkově Brodě. Petr Zelenka nakonec k soudu přijde. Potvrdil to v neděli v exkluzivním rozhovoru pro zpravodajský server i-Vysočina.cz otec Petra Zelenky. PŘINÁŠÍME I DALŠÍ EXKLUZIVNÍ INFORMACE. TELEFONÁT NAJDETE V ČLÁNKU.

Číst dál...

Soud se Zelenkou už v pondělí - má mluvit 62 svědků

Proces s Petrem Zelenkou, známým pod přezdívkou heparinový vrah, začne v Hradci Králové již v pondělí. Obžaloba navrhuje předvolat dvaašedesát svědků a sedm soudních znalců. Senát by měl najít odpověď především na to, proč bývalý zdravotník vraždil na havlíčkobrodském oddělení ARO.

TÝDEN.CZ: Soud se Zelenkou bude veřejný

Petr Zelenka, jenž si vysloužil přezdívku heparinový vrah, může definitivně zapomenout na neveřejný soudní proces. Server TÝDEN.CZ o tom informoval předseda senátu královéhradeckého krajského soudu Jiří Vacek. Zelenkovi tak nezbývá než doufat, že soud vyslyší jeho prosincovou žádost a před senát ho příští týden nepředvolá.

Zelenka by měl zůstat i nadále ve vazbě!

Krajský soud v Hradci Králové rozhodoval, zda bývalého zdravotníka Petra Zelenku nechá ve vazbě. Soudce ale verdikt zveřejní až za několik dnů. Podle informací , které získal zpravodajský deník i-Vysočina.cz zůstaně Zelenka i nadále ve vazbě. Informaci nepřímo potvrdil i Zelenkův právním Herout, ten v rozhovoru pro časopis Týden uvedl, že podle jeho informací má zůstat Petr Zelenka ve vazbě.
REKLAMA