OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

U Pupíku Evropy bylo k vidění nevětší kolo na světě

nejvetsi_koloV sobotu 22. května se uskutečnil 4. ročník turistického pochodu kolem Jakubovic (Pupíku Evropy). Sraz účastníků byl před zámkem ve Vilémově na Havlíčkobrodsku v půl desáté dopoledne. V cíli bylo k vidění unikátní jízdní kolo ze železa, které je údajně největší na světě. Vytvořil ho sochař Martin Steler z Havlíčkova Brodu. Kolo váží dvě stě kilogramů.

 

Číst dál...

Unikátní projekt Dětský čin roku pomáhá v boji s kriminalitou

Kriminalita dětí a mladistvých v kraji Vysočina dosáhla v loňském roce podle statistických údajů Policie České republiky počtu 424 trestných činů spáchaných dětmi a mladistvými do sedmnácti let. Unikátní projekt Dětský čin roku již šestým rokem přispívá k boji s těmito problémy. Nejenže děti nabádá ke konání dobrých skutků, ale především je učí, aby o nich mluvily a sdílely je navzájem a uvědomovaly si rizika spjatá s trestnou činností.

 

Číst dál...

V Golčově Jeníkově na Havlíčkobrodsku v pátek vykolejil nákladní vlak

lokomotivaNákladní vlak, který jel z Drážďan do Budapešti, v pátek kolem jedenácté hodiny dopoledne vykolejil na nádraží v Golčově Jeníkově na Havlíčkobrodsku. Provoz na trase Kolín - Havlíčkův Brod byl ochromen asi na jednu hodinu. Mimo koleje se dostalo šest vagonů, ale nepřevrátily se. Poškozena byla lokomotiva, která zřejmě podvozkem zachytila o výhybku. Při nehodě vlaku nebyl nikdo zraněn. Škoda na lokomotivě a trati je bezmála jeden milion korun.

 

Číst dál...

VIDEO: Martina Sáblíková se podepisovala v Golčově Jeníkově

sablikova_zdarSportovní legendy si daly dostaveníčko v neděli v Golčově Jeníkově na Havlíčkobrodsku.  Obrovský zájem byl o dvojnásobnou olympijskou vítězku Martinu Sáblikovou, která byla hostem tradičního, už 26. ročníku běhu městem Jarmily Kratochvílové.  UVNITŘ ČLÁNKU NALEZNETE VIDEO Z AUTOGRAMIÁDY MARTINY SÁBLÍKOVÉ!

Číst dál...

Vodáci v Pařížově odemykali Doubravku

Dne 4. dubna v Pařížově, který leží na hranicích kraje Vysočina a Chrudimska vodáci odemykali řeku Dobravku. Malebné prostředí v údolí pod pařížovskou přehradou letos narušily stavební stroje. Letitý most přes řeku musel být kvůli jeho stavu úplně zbourán. V místě je vybudována provizorní lávka a oblast trápí dopravní uzavírky. UVNITŘ ČLÁNKU SE MŮŽETE PODÍVAT NA OSTATNÍ FOTOGRAFIE Z ODEMYKÁNÍ ŘEKY DOUBRAVKY!

Číst dál...

REKLAMA