VIDEO: Nejdelší leporelo světa je k vidění v Havlíčkově Brodě

leporelo_ikoMuzeum Vysočiny Havlíčkův Brod až do 10. listopadu 2010 zdoní nejdelší kniha na světě, leporelo Dějiny udatného českého národa Lucie Seifertové. Výstava je otevřena denně mimo pondělí od deáté hodiny ranní aý do pěti hodin odpoledne. PŘINÁŠÍME VÁM REPORTÁŽ O NEJDELŠÍM LEPORELU SVĚTA!

Číst dál...

Nejvíce zahraničních turistů na světě navštěvuje Francii !

cestovani_01Česká republika se ohledně počtu zahraničních turistů neumístila ani v první třicítce celosvětového žebříčku, zatímco například sousední Rakousko je na vynikajícím jedenáctém místě na světě. Je tedy zcela zřejmé a naše Asociace již mnoho let vybízí při jednáních naše politiky, že právě v sousedním Rakousku si máme brát konkrétní příklady jak v cestovním ruchu postupovat. Naše úsilí se však ve většině vůbec nesetkává s kladnou odezvou, naopak je zcela ignorováno...

Číst dál...

Pivo na Oktoberfestu letos nepodraží!

oktoberfest_dV sobotu začíná v Mnichově největší a nejznámější pivní festival na světě Oktoberfest! Tento největší pivní festival na světě potvrvá od této soboty 18.září do 4.října a bude již 177. v historii! Pivo na Oktoberfestu letos nepodraží! Na Oktoberfest zamíří již tradičně také velké množství českých turistů!

Číst dál...

Nejlepší leteckou společností na světě za rok 2010 je jihokorejská Asiana Airlines!

letadlo_04Vítěze největší a nejprestižnější každoroční celosvětové ankety World Airline Awards určilo letos svými hlasy více než 17,9 milionu cestujících z více než 100 zemí světa! České ČSA se neumístily na špičce žádné hlavní kategorie. Absolutně nejlepší leteckou společností ze všech na světě se letos stala jihokorejská Asiana Airlines.

Číst dál...

Mají cestující nárok na odškodnění při zrušení letu?

letiste_terminalUletělo vám letadlo? Byl váš let zpožděn? Čekáte v odletové hale a nevíte, co máte dělat? Máte hlad, chce se vám spát, nikdo vám ale není schopen odpovědět na otázky, zda se někde můžete najíst, vyspat a kdo to bude platit? Je vám tahle situace povědomá nebo se stala vašim známým? Zažívá ji tisíce Evropanů, a přesto se informovanost cestujících o jejich právech  v letecké a železniční dopravě příliš nezvyšuje.

Číst dál...

EXKLUZIVNĚ: Mladý moderátor zpovídal Naďu Urbánkovou

tandem_urbankovahugoPořad Českého Rozhlasu Region Tandem přivítal na první školní den neobvyklého hosta. V roli moderátora se tentokrát objevil Filip Hugo, žák osmé třídy 1. Základní školy v Novém Městě na Moravě. Filip se stal vítězem soutěže Mladý Demosthenes. A jako svého hosta si vybral známou zpěvačku a moderátorku Naďu Urbánkovou! JAK SE SVÉ NOVÉ ROLE FILIP ZHOSTIL A CO VŠE MU NA SEBE NAĎA URBÁNKOVÁ PROZRADILA, NA TO SE PODÍVEJTE V EXKLUZIVNÍM VYDÁNÍ TANDEMU ČESKÉHO ROZHLASU REGION UVNITŘ ČLÁNKU!

Číst dál...

Letos se bude létat z ČR přímými chartery do 12 zemí světa - novinkou je Jamajka a Vietnam

charterove_letyPřímé charterové lety z České republiky do exotiky létají každoročně pouze v období od podzimu do jara, kdy je v Čechách chladno a naopak v daleké exotice je teplo. Úplnou novinkou nastávající sezony budou české chartery na Jamajku a do Vietnamu. Vloni vycestovalo do exotických zemí celkem přibližně 120 tis. českých občanů, z toho bylo 55 tis. přes cestovní kanceláře.

Číst dál...

REKLAMA