USA od září zpoplatní vstup pro všechny turisty

USA zavádí od 8. září 2010 poplatek za registraci do elektronického systému cestovní autorizace (ESTA), který je povinnou součástí cesty do USA pro všechny české turisty. Jako důvod uvádí USA potřebu pokrytí administrativních nákladů na správu systému.

Číst dál...

Letos jezdí do ČR nejvíce turistů z Německa, z Ruska a z Polska

ikona_turiste_01Z hlediska počtu se ruští turisté ocitli letos na nejvyšší příčce v naší historii, jsou nyní už na druhém místě mezi všemi zahraničními turisty příjíždějícími do naší země. Stejně tak se poprvé propracovali na třetí místo Poláci. Naopak, dosud po mnoho uplynulých let druzí Britové a třetí Italové zaznamenávají letos další velké propady a oba národy klesly tak v žebříčku na nižší pozice. Z hlediska příjmů to tedy nejsou pro nás dobré zprávy, jelikož Poláci nemohou samozřejmě nahradit solventnější západoevropany. To potvrzuje i další náš aktuální průzkum mezi českými hoteliéry, restauratéry, obchody se suvenýry a incomingovými cestovními agenturami, z něhož vyplývá, že celkově počet zahraničních turistů sice letos u nás stoupá, avšak tržby jsou buď stejné jako vloni nebo dokonce poklesly. Turisté totiž neutácí, nadále šetří a především pražské hotely se musí velmi cenově podbízet, abychom byli vůbec schopni turisty nějak přilákat. Ve světě platíme za historicky krásnou, avšak bohužel také problematickou zemi ( kapsáři, taxikáři, směnárny atd.) a to nás nutí být stále lacinou destinací, abychom turisty vůbec přilákali.

Číst dál...

Nejúžasnější jeskyně světa

7.Jeskyn-Reed-Flute_ikonaV minulosti jeskyně sloužily lidem jako úkryt nebo posvátné místo. V dnešních dobách nás uchvacují výjimečnou krásou, od ledovcových jeskyní až po vápencové útvary různých tvarů a velikostí.

Číst dál...

Záplavy v Indii postihly více než 100 českých turistů

povodne_indieZáplavy v indickém Kašmíru postihly více než 100 českých turistů, kteří čekají na evakuaci. Do této oblasti cestují především mladí individuální čeští turisté, jelikož se jedná o oblast s krásnými horamy, avšak hůře přístupnou pro masové skupinové zájezdy.

Číst dál...

Nejpůsobivěší železniční budovy světa

vlak_ikonaPři cestování vlakem nejde jen o to, abychom se dopravili z místa A do místa B, ale také o to, kde na svůj vlak budeme čekat nebo z něj vystupovat. Tento důležitý fakt si uvědomují architekti na celém světě a tak ve světě vznikají skutečně zajímavé a unikátní nádražní budovy. Ať už se jedná o historické stavby v gotickém stylu nebo ultramoderní dopravní uzly, tyto vlakové stanice cestovatele dokáží překvapit nejen svoji architekturou nebo moderním designem, ale také s něčím navíc, například pláží, džunglí nebo nejdelším barem se šampaňským v Evropě. Proto vám zasílám výběr těch nejzajímavějších nádražních budou na světě.

 

Číst dál...

10 nejbizardnějších muzeí na světě

MuseumNa světě existují muzea s velmi podivnými sbírkami jako například muzeum parazitů, WC poklopů nebo muzeum kari klobás. Přinášíme výběr těch deseti nejpodivnějších muzeí na světě, které vystavují takové pozoruhodné exponáty.

Číst dál...

REKLAMA