Nejpůsobivěší železniční budovy světa

vlak_ikonaPři cestování vlakem nejde jen o to, abychom se dopravili z místa A do místa B, ale také o to, kde na svůj vlak budeme čekat nebo z něj vystupovat. Tento důležitý fakt si uvědomují architekti na celém světě a tak ve světě vznikají skutečně zajímavé a unikátní nádražní budovy. Ať už se jedná o historické stavby v gotickém stylu nebo ultramoderní dopravní uzly, tyto vlakové stanice cestovatele dokáží překvapit nejen svoji architekturou nebo moderním designem, ale také s něčím navíc, například pláží, džunglí nebo nejdelším barem se šampaňským v Evropě. Proto vám zasílám výběr těch nejzajímavějších nádražních budou na světě.

 

Číst dál...

10 nejbizardnějších muzeí na světě

MuseumNa světě existují muzea s velmi podivnými sbírkami jako například muzeum parazitů, WC poklopů nebo muzeum kari klobás. Přinášíme výběr těch deseti nejpodivnějších muzeí na světě, které vystavují takové pozoruhodné exponáty.

Číst dál...

VIDEO: Do Čech dorazila nová hra BOSSABALL

bossaballBossaball, tak se jmenuje nová míčová hra, která se objevila poprvé i v České republice. Vůbec historicky první zápas této hry kombinující hned několik sportů najednou, a to fotbal, volejbal, gymnastiku a brazilské bojové umění capoeira, ovládl Václavské náměstí v Praze. Týmy tvořené českými i zahraniční hráči nové hry bossaball předvedly hned několik zápasů na hřišti tvořeném z nafukovacích matrací a trampolín. Z počtu přihlížejících diváků novému sportu je jasné, že bossaball má v České republice velkou šanci. PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ O BOSSABALLU, KTERÝ BYL POPRVÉ V ČESKÉ REPUBLICE PŘEDSTAVEN NA VÁCLAVSKÉM NÁMĚSTÍ! (zdroj foto: www.bossaballsports.com)

Číst dál...

Navštivte 10 nejkrásnějších městských pláží na světě

1.ipanema_rio_de_janeiroMěsto a pláž - tato úžasně se doplňující kombinace představuje dokonalý mix slunce, moře a atmosféry atraktivních světových metropolí včetně bohatého nočního života. Legendou mezi plážemi je bezpochyby pláž Ipanemu v Rio de Janeiru. Ta je oddělená od pláže Copacabana a nachází se na skalnatém poloostrově zvaném Ponta do Arpoador a je považována za sofistikovanější a elegantnější než její slavnější sestra. S krásným výhledem na dvě hory zvané Dois Irmãos, které se nacházejí na západním konci pláže, se Ipanema stala dominantou města a je jednou z nejpopulárnějších a uznávaných pláží na světě.

Číst dál...

Paříž láká české turisty nejvíce

ParisWebový portál akcniletenky.cz přišel díky nově vyhlášené anketě na zajímavé zjištění – většina českých turistů preferuje při svých krátkých výletech do zahraničí francouzské hlavní město Paříž. Barcelona, Londýn, Amsterdam a jiné populární evropské destinace se tak ocitly až na dalších příčkách preferencí účastníků ankety.

Číst dál...

VIDEO: 15. ročník akce Sedlický úprk

uprk_2010Patnáctý ročník recesistické akce „Sedlický úprk“ odstartoval v sobotu 17.června z pelhřimovského Masarykova náměstí. Nadšená parta letních lyžařů, oděna do nejlepších kousků své garderóby vyrazila na sluncem rozpálenou  7 km  dlouhou trať. Tentokrát svá dřevěná prkýnka nazulo 26 nadšenců, kteří odpoledne dorazili do cíle v Nové Bukové.

Číst dál...

REKLAMA