Pivo na Oktoberfestu letos nepodraží!

oktoberfest_dV sobotu začíná v Mnichově největší a nejznámější pivní festival na světě Oktoberfest! Tento největší pivní festival na světě potvrvá od této soboty 18.září do 4.října a bude již 177. v historii! Pivo na Oktoberfestu letos nepodraží! Na Oktoberfest zamíří již tradičně také velké množství českých turistů!

Číst dál...

Nejlepší leteckou společností na světě za rok 2010 je jihokorejská Asiana Airlines!

letadlo_04Vítěze největší a nejprestižnější každoroční celosvětové ankety World Airline Awards určilo letos svými hlasy více než 17,9 milionu cestujících z více než 100 zemí světa! České ČSA se neumístily na špičce žádné hlavní kategorie. Absolutně nejlepší leteckou společností ze všech na světě se letos stala jihokorejská Asiana Airlines.

Číst dál...

Mají cestující nárok na odškodnění při zrušení letu?

letiste_terminalUletělo vám letadlo? Byl váš let zpožděn? Čekáte v odletové hale a nevíte, co máte dělat? Máte hlad, chce se vám spát, nikdo vám ale není schopen odpovědět na otázky, zda se někde můžete najíst, vyspat a kdo to bude platit? Je vám tahle situace povědomá nebo se stala vašim známým? Zažívá ji tisíce Evropanů, a přesto se informovanost cestujících o jejich právech  v letecké a železniční dopravě příliš nezvyšuje.

Číst dál...

EXKLUZIVNĚ: Mladý moderátor zpovídal Naďu Urbánkovou

tandem_urbankovahugoPořad Českého Rozhlasu Region Tandem přivítal na první školní den neobvyklého hosta. V roli moderátora se tentokrát objevil Filip Hugo, žák osmé třídy 1. Základní školy v Novém Městě na Moravě. Filip se stal vítězem soutěže Mladý Demosthenes. A jako svého hosta si vybral známou zpěvačku a moderátorku Naďu Urbánkovou! JAK SE SVÉ NOVÉ ROLE FILIP ZHOSTIL A CO VŠE MU NA SEBE NAĎA URBÁNKOVÁ PROZRADILA, NA TO SE PODÍVEJTE V EXKLUZIVNÍM VYDÁNÍ TANDEMU ČESKÉHO ROZHLASU REGION UVNITŘ ČLÁNKU!

Číst dál...

Letos se bude létat z ČR přímými chartery do 12 zemí světa - novinkou je Jamajka a Vietnam

charterove_letyPřímé charterové lety z České republiky do exotiky létají každoročně pouze v období od podzimu do jara, kdy je v Čechách chladno a naopak v daleké exotice je teplo. Úplnou novinkou nastávající sezony budou české chartery na Jamajku a do Vietnamu. Vloni vycestovalo do exotických zemí celkem přibližně 120 tis. českých občanů, z toho bylo 55 tis. přes cestovní kanceláře.

Číst dál...

Začíná podzimní turistická sezona! Kam jezdí Češi na podzim?

vinny_sklipekTaké podzim je na cestování mezi českými turisty velice populárním a specifickým obdobím! Na podzim je největší zájem českých turistů o pět tipů cestování, a to autobusové poznávací zájezdy po Evropě, relaxační pobyty ve slovenských termálních lázních, ale i zájezdy do moravských vinných klípků a další.

Číst dál...

Průzkum ukázal změnu způsobu sledování televize

sledovani_televizeOrganizace ConsumerLab (Spotřebitelské laboratorium) společnosti Ericsson (kód na burze NASDAQ: ERIC) zveřejnila výsledky nedávné studie s označením „Multi Screen Media Consumption 2010“ (Sledování médií na více obrazovkách). Relevantní data poskytli uživatelé z Číny, Německa, Španělska, Švédska, Tchaj-wanu, Velké Británie a USA. Vzorek použitý pro studii reprezentuje přes 300 milionů uživatelů.

Číst dál...

USA od září zpoplatní vstup pro všechny turisty

USA zavádí od 8. září 2010 poplatek za registraci do elektronického systému cestovní autorizace (ESTA), který je povinnou součástí cesty do USA pro všechny české turisty. Jako důvod uvádí USA potřebu pokrytí administrativních nákladů na správu systému.

Číst dál...

REKLAMA