Asijati zaplavují Českou republiku

asiateZatímco celkově počet zahraničních turistů do České republiky narostl letos meziročně zatím pouze o 5% ( zdroj ČSÚ), tak počty asijských turistů lámají rekordy. Počet Korejců do naší země letos narostl meziročně o neuvěřitelných 34%, Číňanů o 32% a Japonci mají nárůst o 21%.

Číst dál...

Na světě je téměř 300 nebezpečných leteckých dopravců !

letadlo_01V pořadí již 16. aktualizace Černé listiny leteckých přepravců, která byla zveřejněna tento týden, obsahuje letecké společnosti, které nesplňují bezpečnostní standarty zemí EU a hrozí tak zvýšené nebezpečí havárie. Tyto letecké společnosti mají zákaz působení na území EU, avšak kdekoliv jinde ve světě se s nimi můžeme setkat. Seznam nejčastěji obsahuje letecké společnosti z bývalých zemí Sovětského svazu, Afriky či jihovýchodní Asie.

Číst dál...

Očkování proti papilomaviru

ockovani05Dívky, které chtějí za očkování proti papilomaviru zaplatit jen třetinu běžné ceny, musí s očkováním začít ještě do konce listopadu. Na aplikaci zbývajících dvou dávek mají čas až do konce června 2011. Jen tak mohou získat slevu až 6.200 Kč, tedy příspěvek Zdravotní pojišťovny METAL-ALIANCE a slevy poskytnuté výrobcem očkovacích látek.

Číst dál...

V České republice je pro nadcházející zimu připraveno 129 lyžařských areálů !

zima_lyzovani_03Češi stráví ročně přibližně 1,5 mil. zimních dovolených, z toho je necelý milion zimních dovolených v tuzemsku a zbytek v zahraničí. Letos očekáváme mírný, přibližně 10% nárust zahraničních zimních pobytů a stagnaci zájmu o tuzemské lyžování. Vyplývá to z analýzy vývoje stávajících rezervací a uplynulých zimních sezón.

Číst dál...

REKLAMA