OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

I v letošním roce se Nemocnice Havlíčkův Brod připojuje k Evropskému antibiotickému dni. Snaží se v tento den zejména šířit osvětu a upozorňovat na problematiku nadužívání antibiotik českou populací. Bohužel stále častěji se pacienti samoléčí zbytky léků, které jim zůstaly po předchozí terapii, obstarávají si je od známých nebo vyžadují antibiotika po svých obvodních lékařích. Následky mohou být velice závažné.

„Cílem Evropského antibiotického dne je nabádat nejen lékaře, aby uváženě indikovali antibiotickou léčbu, ale také laickou veřejnost a pacienty, aby nevyžadovali antibiotickou terapii za každou cenu. Spotřeba antibiotik každoročně roste, přičemž jejich nadužívání způsobuje nárůst rezistence původců infekčních onemocnění k různým skupinám antibiotik,“ hodnotí aktuální situaci primář oddělení společných laboratoří a náměstek pro léčebnou péči Petr Linhart. Podle odhadů až 50 procent pacientů užívá antibiotika zbytečně.

REKLAMA

U příležitosti již sedmého Evropského antibiotického dne, který každoročně připadá na 18. listopadu, zveřejnilo Evropské centrum pro prevenci a kontrolu nemocí data o stavu rezistence bakterií k antibiotikům. VÍCE SE DOČTETE ZDE


Vysočina plná novinek a aktuálních informací

Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informací

REKLAMA