OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Oční oddělení havlíčkobrodské nemocnice v loňském roce zaznamenalo rekordní počet operací šedého zákalu. Zkrátily se i čekací lhůty.

sedy zakal operace NHB 2

REKLAMA

Oční oddělení v loňském roce zaznamenalo rekordní počet překračující 1 500 operací šedého zákalu za rok. Podle slov primáře očního oddělení Petera Mojžiše je hlavním důvodem zvýšeného počtu skutečnost, že nemocnice nebyla limitována zdravotními pojišťovnami. „Dříve jsme měli pojišťovnou stanovený limit počtu operací, které nám byly za rok hrazeny. V loňském roce jsme nebyli nijak limitováni, a tak jsme se snažili vyjít vstříc co největšímu počtu pacientů a zároveň zkrátit čekací dobu na operační zákrok,“ sdělil primář oddělení.

sedy zakal operace NHB 1

Foto: Nemocnice Havlíčkův Brod

Odborně se šedému zákalu říká katarakta. Jedná se o vážný oční problém – sníženou průhlednost jinak čiré oční čočky. Zakalení čočky pak způsobuje neostré, zamlžené vidění – jakoby za šedým filtrem. Časem se postižení oční čočky zhoršuje a negativně ovlivňuje vidění. „My si však s šedým zákalem umíme poradit. V předchozích letech, kdy jsme byli limitováni v počtu výkonů za rok, se u nás uskutečnilo cca 1 000 až 1 200 operací šedého zákalu za rok. V roce 2014 se tedy počet zvedl o více než 300 zákroků. Čekací doba na výkon se aktuálně zkrátila na 2 až 2,5 měsíce,“ doplnila informaci mluvčí nemocnice Petra Černo.

Více informací lze nalézt na těchto odkazech: http://www.onhb.cz/article.asp?nArticleID=1361 nebo http://ocnihb.cz/lecba-sedeho-zakalu/sample-page/.


Vysočina plná novinek a aktuálních informací

REKLAMA